Podopieczni trenera Antigi pewnie pokonują reprezentację Japonii na otwarcie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Toruniu.

I set:

Ze środka Mateusz Bieniek – 1:1. Z lewego skrzydła Shimizu – 1:2. Z prawego skrzydła Kurek – 4:4.  W kontrze skutecznie Yako – 4:5. Dłuższą wymianę wygrywają goście – 6:7.  Po bloku ze skrzydła Kubiak – 7:7. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie Japonii – 7:8. Z prawego skrzydła Skimizu – 8:9.  Po prostej punktuje Buszek – 9:9. W kontrze skuteczny Shimizu – 11:13. Autowa zagrywka Nowakowskiego – 12:14. Po skosie punktuje Kurek – 13:14.  Na drugiej przerwie technicznej Japończycy mają dwupunktowe prowadzenie – 14:16. W kontrze skutecznie Piotr Nowakowski – 17:19.  Blok-aut po ataku Kubiaka – 19:20. Yanagida nie przyjmuje zagrywki Nowakowskiego – 20:20,  czas dla reprezentacji Japonii. Kolejna udana zagrywka Nowakowskiego – 21:20. Punktowy blok Kurka i Bieńka – 23:22. Przy [prowadzeniu Japonii 24:25 o czas prosi trener Antiga. Bez bloku w aut Shimizu – 25:25.  W siatkę zagrywa Kurek – 26:26. Punktowy blok biało-czerwonych – 27:26. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Piotr Nowakowski, biało-czerwoni obejmują prowadzenie w tym meczu – 28:26.

II set:

Od trzypunktowego prowadzenia rozpoczyna reprezentacja Japonii – 1:3. Punktowa zagrywka Bieńka, remis po 4.  Po skosie ze skrzydła Kurek – 5:5. Skutecznie Ishikawa – 7:7.  Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie podopiecznych trenera Antigi – 8:7. Bez bloku w aut Kubiak – 12:10. Yako nie przyjmuje zagrywki Grzegorza Łomacz, tym samym na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 16:12. W kontrze skuteczny Dawid Konarski – 17:12. Bez bloku w aut Yanagida – 18:12. Z lewego skrzydła Szalpuk – 19:12. W kontrze skuteczny Szalpuk – 20:13.  Yako obija ręce blokujących – 20:14. Blokowany Shimizu – 22:14.Błąd ustawienia po stronie reprezentacji Japonii – 24:14.  Daleko w aut zagrywa Takahashi, drugi set dla reprezentacji Polski – 25:15.

III set:

Dłuższą wymianę ze skrzydła kończy Kubiak – 1:0. Po taśmie, ale w boisko Kurek – 2:1. Z pipe’a Kubiak – 3:1. Skutecznie Shimizu – 3:2. Blok, aut po ataku Yanagidy – 4:3. W kontrze z prawego skrzydła Bartłomiej Kurek – 6:3. Punktowy blok Grzegorza Łomacza – 7:3. Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 8:3. Z przesuniętej krótkiej Nowakowski – 10:5. Dziurę w bloku znajduje Yanagida – 14:8. Dłuższa akcja dla reprezentacji Japonii – 14:9.  W aut zagrywa Łomacz – 15:10. Ze środka Kłos – 16:11. Dziurę w bloku wykorzystuje Yanagida – 16:12. Z pipe’a Kubiak – 18:12. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Szalpuk – 20:14. Blok, aut po ataku Yoneyamy – 20:15. Punktowa zagrywka Yako – 21:17.  Po rękach blokujących Kubiak – 22:17. Kiwką z kontry spotkanie kończy Szalpuk – 25:18.

Składy:

Polska: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (L) oraz: Konarski, Łomacz, Szalpuk, Kłos, Możdżonek

Japonia: Shimizu, Suzuki, Yako, Yamauchi, Fakatsu, Yanagida, Sakai (L) oraz: Fukatsu, Takahashi, Ishikawa, Yoneyama,