LOTOS Trefl Gdańsk w ostatnim meczu fazy zasadniczej pokonuje u siebie MKS Będzin 3:1. Wojtek Grzyb jest zadowolony z tego, że żółto-czarni zawalczą o brązowy medal, jednak jak sam przyznaje były szanse na wyższą lokatę.

Myślę, że obecność w pierwszej czwórce – zarówno w Pucharze Polski jak i w walce o Mistrzostwo Polski, to jest dla nas wielka sprawa. – Zaczął środkowy LOTOSU Trefla. -Poziom jest bardzo wyrównany – nie tylko ta czwórka jest mocna, ale również piąta, czy szósta ekipa są również bardzo, bardzo mocne i ciężko się z nimi grało. Dla nas ta pierwsza i druga runda były zupełnie inne. W pierwszej fazie graliśmy praktycznie cały czas na wyjeździe. Dużo meczów zakończonych zwycięstwem, ale zwycięstwa 3:2 – pogubiliśmy gdzieś te punkty.

LOTOS Trefl Gdańsk w tym sezonie mierzył się z najlepszymi w Lidze Mistrzów: -Graliśmy również w Lidze Mistrzów i mecze tutaj na pewno nas dodatkowo wyeksploatowały. W ubiegłym sezonie mogliśmy koncentrować się tylko na PlusLidze w tym sezonie tych meczów było więcej. Głównie w tym okresie, kiedy łączyliśmy Ligę Mistrzów z PlusLigą przydarzyło nam się kilka porażek i straconych punktów- co zaważyło o tym, że drużyna, która mogła bić się o finał musiała uważać, żeby nie wypaść z czwórki. Na szczęście dograliśmy to wszystko i gamy o brązy. – kontynuuje Wojciech Grzyb

O brąz podopieczni trenera Anastasiego zmierzą się ze Skrą Bełchatów, której zabrakło tylko seta by walczyć o najwyższe podium: -Skra Bełchatów, to bardzo mocna ekipa. Ciężko w czwórce znaleźć słabą ekipę. Trochę żałuję, że nie ma play-offów, które zawsze zwiększały możliwość zmiany gdzieś w „czubie” tabeli. ZAKSA już trzy kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej wiedziała, że zagra w finale. Gdyby były te play-offy można by jeszcze coś ugrać. W ubiegłym sezonie mieliśmy z nimi dobry bilans (śmiech). Wszyscy wiedzieliśmy jaki jest system rozgrywek i jak będzie to wyglądało. – Zakończył Grzyb.

Rozmawiała: Agnieszka Wencel