W Bydgoszczy trwają intensywne prace nad budową zespołu na sezon 2015/2016. Do zespołu znad Brdy dołączył właśnie Wojciech Ferens, który w minionym sezonie reprezentował barwy BBTS-u.

Wojciech Ferens to dwudziestoczteroletni przyjmujący, który swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Wolanowie. To właśnie tam, w miejscowym gimnazjum, rozpoczął uprawianie tej dyscypliny sportu. Niedługo później, podczas turnieju radomskiej gazety Echa Dnia, został zauważony przez trenera drużyny z Radomia – Krzysztofa Jaskulskiego. Tak trafił do zespołu kadetów Jadaru. Grę w radomskim klubie rozpoczął w 2007 roku, a po roku trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W tym czasie był reprezentantem Polski kadetów. W narodowych barwach wywalczył także 4. miejsce w Mistrzostwach Europy w Rotterdamie (2009) i złoty medal na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Z kolei z Czarnymi Radom został Mistrzem Polski Juniorów w 2010 roku.

W 2010 roku podpisał kontrakt z AZS-em Olsztyn. Po sezonie 2012/2013 zdecydował się opuścić Warmię i Mazury, wybierając ofertę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Choć w Kędzierzynie miał spędzić dwa sezony, ostatecznie po roku został wypożyczony do BBTS-u Bielsko-Biała. W ZAKSIE nie miał wielu okazji do gry w podstawowym składzie, częściej pojawiając się w roli zmiennika. Rozgrywki zakończył z dorobkiem 109 punktów. Miniony sezon zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski. Wojtek Ferens znalazł się w kadrze B, którą powołał trener Andrzej Kowal. Pojedzie również do Baku na pierwsze Igrzyska Europejskie, które rozegrane zostaną w dniach 12-28 czerwca.