Włoski klub Sir Safety Conad Perugia oficjalnie powitał nowego zawodnika w swoim zespole – Wilfredo Leona. W sobotę został przedstawiony kibicom siatkówki na specjalnie zwołanej konferencji.

– Bardzo się cieszę, że tu jestem i będę częścią tak silnego zespołu. Perugia w zeszłym sezonie była bardzo silna, wygrała wszystko. Cieszę się, że moim trenerem będzie Lorenzo Bernardi. Będę ciężko pracował i jeśli w przeszłości dawałam z siebie sto procent, to teraz dam więcej – mówił Kubańczyk z polskim paszportem.

Leon ostatnie cztery lata spędził w rosyjskim Zenicie Kazań, z którym zdobył cztery tytuły mistrza kraju, cztery Puchary i trzy Superpuchary Rosji, cztery złote medale Ligi Mistrzów, złoto i dwa srebra Klubowych Mistrzostw Świata.

– Kiedy zdecydowałem się opuścić Zenit, miałem oferty z wielu klubów z Polski i Turcji, ale chciałem zagrać we Włoszech. Z entuzjazmem wybrałem ofertę Perugii, w której gra wielu zagranicznym zawodników. Cieszę się, że będę miał szansę z nimi występować na boisku. Już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę wszystkich fanów siatkówki na hali – mówił do zgromadzonych na konferencji kibiców. – Jakie mam cele? Pokazać to, czego się nauczyłem w ciągu ostatnich lat i jeszcze się rozwijać.

 

źródło, foto: sirsafetyperugia.it