20 listopada PGE Skra Bełchatów rozegra mecz rewanżowy w ramach trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Bełchatowianie powalczą z PAOK-iem Saloniki o jedenasty dla klubu start w rozgrywkach Ligi Mistrzów. ASpotkanie odbędzie się w hali WOSiR w Wieluniu. – Podjęliśmy starania, aby zorganizować to wielkie wydarzenia sportowe w Wieluniu i się udało – dodaje Prezes Konrad Piechocki.

Organizacja rewanżowego spotkania 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów w tym liczącym 23 tys. mieszkańców mieście, odbędzie się przy udziale lokalnych firm. Sponsorami meczu zostali: Centrum Elektryczne ANIA, Wielton S.A., Cementownia Warta S.A., „Energetyka Cieplna” w Wieluniu, KOMPAN Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo komunalne Wieluń, ZUGiL S.A., Usługi Ogólnobudowlane Błach Jarosław oraz NOWAKOWSKI Logistics Sp. z o.o.
Odnieśliśmy ważne zwycięstwo w Salonikach i jesteśmy w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Wierzymy, że nasi siatkarze przypieczętują w Wieluniu awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. My jako Klub wraz z naszymi Sponsorami również zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zorganizować w tym mieście to wyjątkowe wydarzenie. Dziękuję wszystkim firmom, które dołączyły do naszej drużyny i wspólnie z nami zagrają o awans do tych prestiżowych rozgrywek – podsumowuje prezes Piechocki. Przypomnijmy, że rewanżowe spotkanie pomiędzy PGE Skrą, a PAOK Saloniki zostało przeniesione do Wielunia z względu na organizację w Bełchatowie 20. Ulicznego Biegu „Bełchatowska Piętnastka”. Ponieważ regulamin europejskich rozgrywek uniemożliwia rozegranie spotkania w innym terminie, niż wskazany, konieczne było przeniesienie go z hali Energia do innego obiektu. Dlatego mecz trzeciej rundy eliminacji odbędzie się w oddalonym o 60 km Wieluniu, w hali przy ul. Częstochowskiej 35. Spotkanie Ligi Mistrzów odbędzie się w tym mieście po raz pierwszy.

Inf. prasowa