W drugim meczu jubileuszowego XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera mierzyły się ze sobą ekipy Francji i Italii. Spotkanie wygrali Włosi, którzy nie dali żadnych szans rywalom.

Początek pierwszego seta rozpoczął się od wyrównanej walki z obu stron, 5:6. Po asie serwisowym Patry, to Francuzi odskoczyli na dwa „oczka”. W dalszej części tej partii trwała znów rywalizacja punkt za punkt. Przy stanie 13:16 o czas poprosił szkoleniowiec Italii, Ferdinando de Giorgi. Jednak lepiej w ataku spisywali się Les Bleus, na skrzydle szalał Kevin Tillie, 15:19. Włosi indywidualnymi akcjami próbowali gonić wynik, asem serwisowym popisał się w końcówce Michieletto, wówczas na tablicy pojawił się wynik 22:23 i o czas poprosił Giani. Kiedy wydawało się, że już nic nie zatrzyma Francji, Italia doprowadziła do remisu, 25:25. Ostatecznie walkę na przewagi wygrali Włosi, którzy odwrócili losy tego spotkania, 29:27.

Drugi set zdecydowanie lepiej rozpoczęli Włosi, którzy odskoczyli już na samym początku na trzy punkty. Przy stanie 5:2 o czas poprosił Andrea Giani. Po przerwie zawodnicy de Giorgiego kontynuowali dobrą passę, zwiększając przewagę do sześciu „oczek”, 16:10. Po asie serwisowym Michieletto, Andrea Giani ponownie wziął przerwę. Gdy przewaga Włochów zmalała do czterech punktów, tym razem zaniepokojony Fefe wziął czas, aby porozmawiać ze swoimi zawodnikami. Dobrą zmianę po francuskiej stronie dał Jouffroy, ale jego gra to było stanowczo za mało na przeciwników. Włosi pewnie zmierzali po zwycięstwo w tej partii. Set zakończył się zepsutym serwisem Les Bleus, 25:21.

Trzecia partia to wyrównana walka pomiędzy zespołami do stanu 12:12. W tej części seta – niestety – trwał festiwal zepsutych zagrywek. Gdy na tablicy pojawił się wynik 14:12 o czas poprosił szkoleniowiec Francji, Andrea Giani. Po przerwie reprezentacja Italii jeszcze zwiększyła prowadzenie do czterech „oczek” po błędach własnych rywali. Trójkolorowi walczyli o każdą piłkę i w końcówce niemal dogonili rywali, 20:19. Jednak ostatecznie Giannelli i spółka pewnie wygrali seta, a w konsekwencji cały mecz 3:0.

Włochy – Francja 3:0 (29:27, 25:21, 25:20)

Składy zespołów:

Włochy: Alessandro Michieletto, Simone Giannelli, Gianluca Galassi, Daniele Lavia, Yuri Romano, Roberto Russo, Fabio Balaso (l)

Francja: Berthelemy Chinenyeze, Jean Patry, Kevin Tillie, Antoine Brizard, Daryl Bultor, Timothee Carle, Jenia Grebennikov (l) oraz Quentin Jouffroy, Trevor Clevenot

inf.własna/fot. FIVB