Kraków już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W ubiegłym roku turniej okazał się świetnym sprawdzianem dla podopiecznych Heynena przed najważniejszą imprezą, którą były Mistrzostwa Świata. Mocno obsadzone zawody w Krakowie, były jedynie przedsmakiem zmagań najlepszych drużyn we włoskim Turynie.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera co rok jest bardzo ważnym punktem przygotowań naszej reprezentacji do najcięższych spotkań w sezonie. Na stałe wpisał się nie tylko w terminarz Biało-czerwonych, ale również w kalendarz Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. W dniach 9-11 sierpnia reprezentacja Polski rozegra Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, co oznacza, że mecze w Krakowie będą ostatnim sprawdzianem dla naszych siatkarzy przed walką o bilet do Japonii.

– Kraków to wspaniałe miasto, wspaniale zarządzane, mające najlepsze imprezy sportowe. 1-3 sierpnia wszystkie drogi będą prowadziły do Krakowa. Zapraszamy na małą powtórkę z ostatniego mundialu, bo zagrają w TAURON Arenie mistrzowie świata, wicemistrzowie Brazylijczycy oraz czwarta ekipa – Serbowie. Zapraszam wszystkich kibiców do Krakowa, zróbmy znowu najlepszą atmosferę na świecie! – powiedział Cezary Mróz, Wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest nie tylko siatkarską ucztą dla kibiców, ale także okazją do odwiedzenia niezwykłych zabytków stolicy Małopolski. Turniej cieszy się ogromną popularnością co potwierdzają liczby – aż 240 000 kibiców obejrzało do tej pory mecze w krakowskiej TAURON Arenie, co daje średnią ponad 17 000 na każdy turniej. Rekordową liczbą jest rekord oglądalności, który wynosi 4 500 000 telewidzów śledzących mecz IX Memoriału pomiędzy Polską a Rosją rozgrywany w katowickim Spodku.

– Po raz piąty jesteśmy gospodarzem tego święta siatkówki i bardzo się z tego cieszymy. Będziemy gościć najlepszych z najlepszych. Co najważniejsze to święto nie tylko dla kibiców siatkówki czy w ogóle sportu, lecz dla całych rodzin – powiedziała Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa – Memoriał to nie tylko sport, lecz po prostu doskonała zabawa. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych mieszkańców, lecz także turystów z całej Polski, by wzięli udział we wspólnej zabawie. Będą u nas najlepsi z najlepszych, liczę więc także na dziennikarzy, którzy poinformują tak wielu ludzi, że kolejny raz nasza hala wypełni się po brzegi – dodaje.

źródło/fot: fundacjawagnera.pl