W ostatnim meczu piątkowych zmagań na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera Serbowie okazali się lepsi od reprezentacji Finlandii. Aby rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, podopieczni Nikoli Grbicia, potrzebowali czterech setów. Poniżej wypowiedź doskonale radzącego sobie z językiem polskim przyjmującego drużyny Serbii, Marko Ivovicia dla s-w-o.pl:

Jak podsumujesz to spotkanie w waszym wykonaniu. Spodziewałeś się, że będziecie grali aż cztery sety?

Marko Ivović: Cieszę się, graliśmy dobrze i wygraliśmy. Dobrze zagrała nasza druga szóstka. Może być trochę lepiej ale najważniejsze, że udało się osiągnąć zwycięstwo. Finlandia była mocnym przeciwnikiem dla naszych rezerwowych ale generalnie w tym momencie jesteśmy zadowoleni z wyniku.

Co sądzisz o atmosferze wokół siatkówki w Polsce i wokół Memoriału Huberta Jerzego Wagnera?

Generalnie zawsze w Polsce jest atmosfera wokół siatkówki. Uważam, że pod tym względem Polska i Polscy kibice są najlepsi na świecie. Nigdzie indziej nie da się tego doświadczyć i nikt nie ma takich kibiców jak tutaj.

Najważniejszy cel reprezentacji Serbii na ten sezon?

Tak jak wszyscy, my dokładnie tak samo. Najważniejszym priorytetem jest Olimpiada i to, żeby się na nią zakwalifikować. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się w porządku. Zresztą zobaczymy.

z Krakowa Mateusz Chronowski

fot. s-w-o.pl