W pierwszym meczu XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera mierzyły się ze sobą reprezentacje Polski i Kanady. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Vitala Heynena.

Pierwszy mecz XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rozpoczął się od walki punkt za punkt. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi. Na pierwszej przerwie technicznej minimalną różnicą punktów prowadziła reprezentacja Polski. Po skutecznym ataku Nowakowskiego przewaga ta wzrosła do dwóch „oczek”. Chwilę później nastąpiło załamanie gry Biało-czerwonych i Kanadyjczycy doprowadzili do remisu, by na drugiej przerwie technicznej przegrywać znów dwoma punktami. W końcówce kapitan, Michał Kubiak, wybił piłkę po palcach i dał sygnał do ataku. Przy stanie 22:22 o czas poprosił zdenerwowany trener Antiga. Na nic zdały się uwagi szkoleniowca bowiem to Polacy wygrali tę partię na przewagi. Najwięcej punktów po stronie Kanadyjczyków zdobył Sclater (6), po naszej stronie atak rozkładał się równomiernie, po cztery „oczka” zdobyli Kubiak, Śliwka i Kochanowski.

Drugi set toczył się pod dyktando podopiecznych Vitala Heynena, którzy już na samym początku partii uzyskali trzy punkty przewagi. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Asem serwisowym popisał się w międzyczasie Grzegorz Łomacz, a autowy atak Kanadyjczyków spowodował wzrost naszej przewagi do czterech „oczek”, 10:6. Przy stanie 12:7 o czas poprosił Stephane Antiga, jednak jego siatkarze nie mogli znaleźć sposobu na dobrze grających Biało-czerwonych. Ich pojedyncze ataki nie miały takiej siły rażenia jak Polaków. W końcówce asa odnotował Michał Kubiak i ostatecznie to nasza reprezentacja wygrała różnicą ośmiu punktów.

Trzeci set rozpoczął się od spokojnej gry obu ekip, 3:3. Jednak na pierwszej przerwie technicznej to Kanadyjczycy prowadzili różnicą dwóch „oczek”. Biał0-czerwoni stopniowo niwelowali przewagę rywali. Na drugiej przerwie technicznej strata rywali wynosiła już cztery punkty, 16:12. Dominacja naszej reprezentacji w tym meczu nie podlegała dyskusji, mimo falującej gry. Nasi siatkarze już jutro zmierzą się z ekipą Trójkolorowych.