Wczorajszy mecz pomiędzy Kanadą a Rosją zakończył się dopiero w tie-breaku. Kibice, zgromadzeni w TAURON ARENIE w Krakowie, zobaczyli długie i emocjonujące spotkanie. Co o tym meczu powiedzieli kapitanowie i trenerzy obu ekip? Zobaczcie sami.

John Gordon Perrin, kapitan reprezentacji Kanady:

Chciałbym podkreślić, jak imponująca była postawa młodych zawodników, którzy dopiero zbierają doświadczenie. Podobał mi się ich występ, ich postawa jest budująca. Rozpoczęli mecz nieco nerwowo, ale później radzili sobie coraz lepiej. Gra w takiej atmosferze, przy takich kibicach była czymś niesamowitym.

Siergiej Grankin, kapitan reprezentacji Rosji:

To był dobry mecz i niezły sprawdzian dla obu drużyn, ponieważ rozegraliśmy pięciosetowe spotkanie, Najwięcej problemów sprawił nam serwis rywali, bo mieliśmy problem z przyjęciem. Do końca spotkania nie było wiadomo, kto wygra to spotkanie, dlatego mecz trzymał w napięciu do ostatniej piłki. Chciałbym również podziękować kibicom za atmosferę, to było coś niesamowitego zagrać w takiej atmosferze.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Kanady:

Na pewno zagraliśmy lepiej niż pierwszego dnia turnieju podczas meczu z Polską. Przede wszystkim mieliśmy czas na odpoczynek. Zmobilizowaliśmy się na ten mecz. Jak powszechnie wiadomo zmagamy się ze swoimi problemami. Do tego wiadomo, ze Rosja to bardzo trudny i pewny siebie rywal. Jednak mimo przeciwności, byliśmy blisko zwycięstwa. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać tę wysoką dyspozycję do Mistrzostw Świata.

Siergiej Szliapnikow, trener reprezentacji Rosji:

Uważam, że spotkanie było ciekawe i dobre dla obu drużyn. Moim celem było sprawdzenie na co stać moich zawodników. Mam teraz sporo informacji o indywidualnych możliwościach moich zawodników. Wiemy, nad czym teraz pracować z poszczególnymi siatkarzami, żeby udoskonalić naszą grę.

inf.własna
fot. FIVB