W ostatnim meczu XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski po zaciętym meczu pokonała ekipę Sbornej. Zachęcamy do przeczytania zapisu z konferencji prasowej.

Siergiej Grankin, kapitan reprezentacji Rosji:

Przede wszystkim chciałbym pogratulować zwycięstwa reprezentacji Polski. Myślę, że to był dobry turniej, rozegraliśmy 3 mecze, 14 setów. Mamy jeszcze nad czym pracować przed Mistrzostwami Świata.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Z każdym kolejnym meczem graliśmy coraz lepiej. W dzisiejszym spotkaniu bardzo dobrze wychodziła nam zagrywka i blok. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa, chociaż to nie wynik był najważniejszy, a budowanie pewności drużyny. Z dnia na dzień czujemy się coraz lepiej i wierzę, że zbudujemy taka formę na Mistrzostwa, że zajdziemy w turnieju jak najdalej i unikniemy kontuzji.

Siergiej Szliapnikov, trener reprezentacji Rosji

Przede wszystkim ten turniej był dla nas bardzo dobrym doświadczeniem. Udało mi się zobaczyć to, co chciałem, przetestowałem wszystkich zawodników. Nie chcieliśmy za wszelką cenę wygrać tego turnieju. Naszym celem było sprawdzenie poszczególnych zawodników w danym momencie meczu. Plan został zrealizowany, dlatego takie mecze to cenne doświadczenie.

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski

Gra tutaj jest czymś wyjątkowym, przy takich kibicach i w takim turnieju. Atmosfera przypomina oficjalne mecze z pełnymi trybunami. Wielu moich zawodników nie ma jeszcze międzynarodowego doświadczenia, tutaj mogli poczuć tę wyjątkową atmosferę. Jakie są moje odczucia po tym turnieju? Mam 14 dobrych zawodników. Nie wiem, ilu zawodników dziś grało – 9, 10? Nie liczyłem, ale każdy reprezentuje bardzo zbliżony poziom. Nie mamy najlepszych zawodników na świecie jak Leon czy Michajłow, ale wciąż naprawdę dobrych siatkarzy. Będzie pierwsza szóstka, ale będą też zmiany – to pewne.

inf.prasowa