Wczoraj reprezentacja Polski pokonała po zaciętym spotkaniu Francję, dzisiaj zmierzy się natomiast z jedną z najlepszych drużyn na świecie, Rosją. Jak zawodnicy zapatrują się na to spotkanie?

Zwycięstwo z Francją nie przyszło łatwo. Były fragmenty bardzo zaciętej gry. To zwycięstwo bardziej cieszy niż to nad Kanadą? 

Mecz mógł podobać się kibicom. Śmiałem się gdy było 1:1, że na pewno będzie tie-break. Z Francją często gramy tie-breaki. To jest silny zespół i na pewno z takiego zwycięstwa należy się cieszyć. Udało nam się wygrać, ale popełniliśmy też sporo błędów. Gra nie była jakoś porywająca, ale ostatecznie wygraliśmy. Oczywiście, jest jeszcze trochę rzeczy do poprawy, ale z każdym dniem nasza gra będzie wyglądać coraz lepiej. Na razie rozpoczęliśmy Memoriał Huberta Jerzego Wagnera od dwóch zwycięstw, więc czego chcieć więcej.

Motywacja uciekła, gdy przegrywaliście z Francją, a wasza gra wyglądała momentami różnie?

Na pewno gra się trudniej, gdy przeciwnik wygrywa. Mając prowadzenie, można występować bardziej na luzie, więcej akcji wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli. Dlatego cieszymy się, że przegrywając 1:2 wróciliśmy do gry i podnosząc się, wygraliśmy tie-breaka.

Jest to turniej towarzyski, a z pewnością tak długie mecze męczą?

Na pewno są męczące, jednak są doskonałym przetarciem przed mistrzostwami świata. Tam na pewno też się trafią długie i ciężkie spotkania.

Na tę chwilę trudno stwierdzić, czy szkoleniowiec polskiej drużyny wykreował już podstawową szóstkę. Niemal na każdej pozycji podczas Memoriału Wagnera zachodzą zmiany. 

Nie wiem, jak to będzie. Uważam, że świetnie się uzupełniamy. Na wszystkich pozycjach mamy dobrych zamienników, wzajemnie się wspieramy i uzupełniamy. Na chwilę obecną chyba dobrze to wygląda. Na temat gry w mistrzostwach świata będziemy mogli mówić po pierwszych meczach w Bułgarii, jak już turniej się rozpocznie. Do mistrzostw świata mamy jeszcze trzy tygodnie i jestem pewien, że z każdym dniem, meczem będziemy wyglądali lepiej.

W niedzielę na zakończenie XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w TAURON Arenie Kraków Polacy zmierzą się z Rosją, która również odniosła dwa zwycięstwa podczas krakowskiego turnieju. Sborna w piątek pokonała Francję 3:1, a w sobotę Kanadę 3:2. 

Rosja to jedna z najlepszych drużyn na świecie. W każdym meczu i turnieju to udowadniają. Fajnie będzie się z nimi zmierzyć. Musimy wyjść na boisko i naprawdę ciężko pracować na zwycięstwo z nimi.

z Krakowa Emilia Kotarska