Reprezentacja Francji przegrała wczoraj z Rosją w drugim meczu pierwszego dnia XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Co na temat spotkania mieli do powiedzenia kapitanowie oraz trenerzy obu ekip? Zobaczcie sami!

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

Chciałbym pogratulować reprezentacji Rosji dobrego występu w tym meczu. Myślę, że w tym momencie to najlepsza drużyna na świecie, która kontynuuje swoją fantastyczną grę od Ligi Narodów. Cieszymy się, że mamy możliwość wzięcia udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera i walki z trzema bardzo silnymi zespołami. To dobry sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. W dzisiejszym meczu zaliczyliśmy słaby początek, potem nasza gra zaczęła już lepiej wyglądać, ale wciąż musimy ciężko pracować, by znaleźć odpowiednie rozwiązania. Jutro chcemy pokazać się z lepszej strony w meczu przeciwko Polsce.

Siergiej Grankin, kapitan reprezentacji Rosji:

Myślę, że dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie. W pierwszym secie nasza gra wyglądała naprawdę dobrze, później jednak pojawiły się problemy z grą w ataku. Udało nam się to naprawić i wrócić na właściwy tor. Ostatecznie wygraliśmy, z czego się cieszymy. Ten turniej jest dla nas bardzo ważnym treningiem. Przyjeżdżamy tutaj praktycznie każdego roku. Organizacja jest bardzo dobra pod każdym względem, jesteśmy z niej zadowoleni.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Zawsze trudno nam się gra z Rosjanami, bo to bardzo dobry zespół. Chcemy wyciągać wnioski z takich spotkań i uczyć się czegoś nowego. W tym momencie możemy być zmęczeni ciężkimi treningami na siłowni. Nie podobał mi się początek meczu w naszym wykonaniu, ale jestem zadowolony z reakcji moich zawodników. Rosjanie wywierali na nas sporą presję zagrywką i blokiem, ale i w innych elementach siatkarskiego rzemiosła. Teraz musimy zapomnieć o tym meczu, znaleźć rozwiązanie, spróbować odpocząć, bo już w sobotę o 14 gramy z reprezentacją Polski, która dziś bardzo szybko uporała się z Kanadą.

Siergiej Szliapnikow, trener reprezentacji Rosji:

Chciałbym podziękować za zaproszenie na turniej. To bardzo ważny etap w naszych przygotowaniach do Mistrzostw Świata, tym bardziej kiedy występują tu tak mocne zespoły. Możemy sprawdzić tutaj swoją siłę, formę i różne ustawienia, w tym pomysły na grę. Zawsze ciężko gra nam się z Francuzami, bo mają dobrą technikę. Podobnie jak inne drużyny nie jesteśmy w optymalnej formie, ale ten turniej to znakomita okazja do przetestowania nowych rozwiązań. Czas do mistrzostw jeszcze jest, a to najważniejszy cel w tym sezonie.

inf.własna