Kanadyjczycy wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera po raz drugi w historii. Przypomnijmy skład drużyny Stephane’a Antigi oraz wypowiedzi i opinie na temat tegorocznej edycji.

Drużyna z Kraju Klonowego Liścia brała dotychczas udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera tylko raz – w 2006 roku. Turniej był wtedy organizowany nieco inaczej niż obecnie. Uczestniczyło w nim osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Faza „grupowa” memoriału w 2006 roku odbyła się w dwóch miastach: w Iławie (grupa A) i Ostródzie (grupa B). W grupie A walczyły reprezentacje Polski, Włoch, Egiptu i Norwegii, natomiast w grupie B – Kanada, Kuba, Portugalia i Polska B. Kanadyjczycy przegrali w półfinale z Polakami i zajęli 3. miejsce, zwyciężając z reprezentacją Włoch.

Drużyna z Kraju Klonowego Liścia przeszła w tym roku przebudowę składu. Trener Antiga postawił na młodych zawodników, którzy radzą sobie całkiem nieźle, dopiero zaczynając swoją przygodę z siatkówką na szczeblu reprezentacji. Przypomnijmy skład Kanadyjczyków na tegoroczną edycję Memoriału Wagnera:

Rozgrywający: Tyler Sanders, Brett Walsh
Atakujący: Sharone Vernon – Evans, Bradley Gunter
Przyjmujący: Jason DeRocco, Nicholas Hoag, Ryley Barnes,
Środkowi: Daniel Jansen VanDoorn, Lucas Van Berkel, Graham Vigrass, Arthur Szwarc
Libero: Steven Marshall, Bryan Duquette, Blair Bann

Mimo, że Kanadyjczycy dopiero drugi raz wezmą udział w memoriale, Stéphanowi Antidze turniej ten nie jest obcy, gdyż uczestniczył w nim wielokrotnie. Tak ocenia tegoroczną edycję:

Memoriał Huberta Wagnera jest bardzo prestiżowym turniejem. Patrząc na wszystkich uczestników można śmiało stwierdzić, że poziom tegorocznego memoriału będzie bardzo wysoki. Zarówno dla reprezentacji Kanady, jak i każdej z drużyn biorących w nim udział będzie to dobre przygotowanie do ważnych turniejów, a także sprawdzenie obecnej formy i dyspozycji. Jestem bardzo zadowolony, że zagramy w tegorocznym memoriale – komentuje Stéphane Antiga.

Kierownik drużyny reprezentacji Kanady, Julien Boucher dodaje:

Organizatorzy skontaktowali się i porozmawiali wstępnie ze  Stéphanem, a później wysłano nam oficjalne zaproszenie. To nie jest propozycja, którą można odrzucić. Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy zaproszeni na Memoriał Huberta Wagnera. To bardzo prestiżowe wydarzenie i jestem pewien, że będzie to wspaniałe przeżycie i doświadczenie dla naszych zawodników oraz całej drużyny.

źródło: inf. własna / fot. FIVB