Polska jako gospodarz, Kanada, Francja i Rosja – to skład XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który w piątek rozpocznie się w Krakowie. Turniej jest w tym roku mocno obsadzony, a uczestnicy w tym sezonie sięgali po medale Ligi Światowej. Trudno wskazać, kto jest największym faworytem do zwycięstwa w krakowskich rozgrywkach.

Już w piątek rozpoczyna się jubileuszowa, XV edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jest to niewątpliwie najsilniej obsadzona odsłona tego turnieju! W rozgrywkach weźmie udział Polska – aktualny mistrz świata, Francja – aktualny mistrz Europy i zwycięzca tegorocznej Ligi Światowej, Kanada – brązowi medaliści Ligi Światowej 2017 oraz Rosja, która w ostatnich latach nie zdobyła żadnego trofeum, ale wszyscy wiedzą że to bardzo utytułowana oraz groźna drużyna. Wszyscy uczestnicy zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce rankingu FIVB. Turniej będzie dla Polski, Rosji i Francji ostatnim sprawdzianem przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy. Dla biało-czerwonych będzie to pierwszy turniej po niezbyt udanej Lidze Światowej. Polacy będą chcieli rozegrać udany turniej przed własną publicznością, a także pokazać, że wrócili na dobre tory przed ME. Reprezentacja Francji i Rosji przyjadą w swoim najsilniejszym składzie i na pewno nie będą łatwymi przeciwnikami. Podobnie reprezentacja Kanady, choć przyjadą w nieco osłabionym składzie. John Gordon Perrin i Stephen Maar, to dwóch brązowych medalistów z Kurytyby, których zabraknie w Krakowie. Kanadyjczycy jednak niedawno pokazali, że nie powinno się ich lekceważyć. Sportowych emocji w krakowskiej TAURON Arenie na pewno nie zabraknie!

– Na pewno Memoriał będzie świetnym turniejem – widać to zresztą po silnej obsadzie. Będzie to także świetne widowisko. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tu wystąpimy. Będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i wysłać sygnał rywalom, że w Mistrzostwach Europy liczymy na coś dużego – mówił Marcin Komenda, rozgrywający reprezentacji Polski.

– Kraków to magiczne miasto, a TAURON Arena zasługuje na najlepsze wydarzenia sportowe. Przed nami najsilniej obsadzony Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w historii. Mistrzowie Świata – Polacy oraz Kanada, Francja i Rosja – czyli finaliści tegorocznej Ligi Światowej. Będzie to ostatni sprawdzian przed EUROVOLLEY POLAND 2017 dla Francuzów, Rosjan i Biało-czerwonych. Szkoleniowcem Kanady jest natomiast Mistrz Świata z reprezentacją Polski – Stéphane Antiga, co też będzie wielką atrakcją dla kibiców – komentował Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

– To bardzo ważny, coroczny turniej. Myślę, że wszystkie reprezentacje chcą w nim uczestniczyć i jest to część siatkarskiej historii Europy. To będzie bardzo poważny sprawdzian przed mistrzostwami Europy. Wagi dodaje mu jego historia, a także zainteresowanie czołowych reprezentacji. Jest zawsze dużo emocji, bo choć to turniej towarzyski, zawsze poprzedza najważniejsze imprezy. Na pewno będzie ciekawie – mówił trener i dodał: – Wierzę, że zagramy dobrą siatkówkę – dla kibiców – zakończył selekcjoner reprezentacji Polski, Ferdinando de Giorgi.

Oprócz sportowych emocji na najwyższym poziomie kibice będą mogli liczyć na spotkanie na hali znanych osób, nie tylko ze świata sportu, ale także kina czy teatru. Wyjątkowym gościem XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera będzie Wilfredo León! Pretendent do gry w polskiej reprezentacji na pewno będzie kibicował biało-czerwonym, ale jego obecność na hali nie ograniczy się tylko do oglądania spotkań. Chcecie wiedzieć co jeszcze będzie robił w czasie turnieju? Dowiecie się już niebawem.

Nie lada gratką dla kibiców będą jubileuszowe koszulki memoriałowe w niezwykle atrakcyjne cenie. Koszulki w wybranym kolorze (białym lub czarnym) będą w sprzedaży w czasie turnieju za zaledwie 25 zł!

W czasie turnieju dla siatkarzy dostępną będą także ekskluzywne samochody firmy Kimbex Dream Cars, które możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Terminarz XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

Piątek, 11.08.2017

godz. 17:30 Kanada – Rosja
godz. 20:30 Polska – Francja

Sobota, 12.08.2017

godz. 15:00 Polska – Kanada
godz. 18:00 Francja – Rosja

Niedziela, 13.08.2017

godz. 15:00 Kanada – Francja
godz. 18:00 Polska – Rosja

źródło, fot.: inf.własna/fundacjawagnera.pl