W drugim meczu XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, rozgrywanym w TAURON Arena w Krakowie, reprezentacja Polski podejmowała Norwegię. Biało-czerwoni nie dali rywalom żadnych szans, wygrywając bez straty seta. 

Od pierwszej piłki Biało-czerwoni mieli kontrolę nad spotkaniem. Dzięki mocnej zagrywce odrzucili rywali od siatki, skutecznie odbierając im ochotę do gry. W początkowej fazie seta prowadzili różnicą sześciu punktów, z czasem ta przewaga wzrosła do ośmiu „oczek”. Skuteczne ataki ze środka były nie do podbicia dla przeciwników, w zasadzie Norwegowie zdobywali punkty tylko po błędach naszej reprezentacji, co zaowocowało pewną wygraną w tej partii.

Druga odsłona zaczęła się od walki punkt za punkt, Norwegowie początkowo dotrzymywali kroku Polakom. Jednak z czasem Biało-czerwoni podkręcili tempo gry i zbudowali sześciopunktową przewagę. Zagrywki Śliwki czy Semeniuka pozwalały rywali odrzucić od siatki, a potem postawić skuteczny blok lub wykorzystać kontrę. Bez zbędnego wysiłku Polacy spacerkiem przeszli przez drugiego seta, wygrywając go różnicą dziewięciu punktów.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie do drugiej, Norwegowie starali się walczyć z całych sił z Biało-czerwonymi jak równy z równym, jednak Polacy dość szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie, odbierając nadzieje gościom na lepszy rezultat. Pomimo starań i lepszej gry Norwegowie nie byli w stanie wskoczyć na wyższy poziom. Mecz zakończył się zepsutym atakiem gości.

Polska – Norwegia 3:0 (25:13, 25:14, 25:20)

Składy zespołów:

Polska: Piotr Nowakowski, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (l)

Norwegia: Petter Osvik, Eirik Bjelland, Martin Olimstad, Oskar Raftevold, Jakob Thelle, Kristian Bjelland, Oystein Bergum (L)

inf.własna