Tyle miesięcy, tyle czekania i w końcu znów wracamy na klubowe parkiety. Nowy sezon, a więc nowe doświadczenia. Która z drużyn tym razem zaskoczy na plus, a która na minus? Będziemy świadkami narodzin nowego Mistrza Polski? Odpowiedzi na te pytania poznamy za kilka miesięcy! Czas jednak zajrzeć do szatni drużyn, żeby sprawdzić, co ciekawego działo się przed sezonem.

Sezon 2014/2015 obfitował w wiele nieprzewidywanych zwrotów akcji. Największą niespodzianką ubiegłorocznych rozgrywek była postawa LOTOSU Trefla Gdańsk. Drużyna prowadzona przez Andreę Anastasiego zanotowała historyczny sezon, została wicemistrzem Polski i zdobyła Puchar Polski. Jak będzie w tym roku? Czy aktualny Mistrz Polski, Asseco Resovia Rzeszów, obroni tytuł czy poznamy nowego mistrza?

Emocji nie zabraknie w żadnej części Polski, a hale po raz kolejny zapełnią się po brzegi kibicami ubranymi w barwy swoich ukochanych drużyn.

Okres tuż po zakończeniu sezonu był bardzo burzliwy. Co chwilę docierały do nas plotki transferowe, jedne z nich były szybko dementowane, a inne w trybie natychmiastowym zamieniały się w oficjalne newsy transferowe. Kilka takich bomb mogło zaskoczyć! Który transfer okaże się strzałem w dziesiątkę?

Składy dzisiaj pięknie prezentują się na tzw. „papierku”, ale jak wszyscy wiemy, teoria to coś innego niż praktyka. Co przyniesie nam ten sezon? Na pewno mnóstwo ciekawych i morderczych spotkań, walki o każdą piłkę i niesamowitych zwrotów akcji!

W jednym tekście nie sposób zawrzeć wszystkich myśli, ponieważ każdy klub to inna historia. Dlatego też postanowiliśmy przemierzyć Polskę, poszukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i zobaczyć, co słychać w różnych zakątkach naszego kraju. Codziennie będziemy zaglądać do szatni plusligowych zespołów. Bądźcie z nami!

Harmonogram podróży przedstawia się w następujący sposób:

26.10
– godz. 17.00 – przystanek: Częstochowa
– godz. 18.00 – przystanek: Bielsko-Biała
– godz. 19.00 – przystanek: Kielce
– godz. 20.00 – przystanek: Będzin

27.10
– godz. 17.00 – przystanek: Olsztyn
– godz. 18.00 – przystanek: Radom
– godz. 19.00 – przystanek: Warszawa
– godz. 20.00 – przystanek: Lubin

28.10
– godz. 17.00 – przystanek: Kędzierzyn-Koźle
– godz. 18.00 – przystanek: Bydgoszcz
– godz. 19.00 – przystanek: Jastrzębie-Zdrój
– godz. 20.00 – przystanek: Bełchatów

29.10
– godz. 19.00 – przystanek: Gdańsk
– godz. 20.00 – przystanek: Rzeszów
– godz. 21.00 – Przegląd najciekawszych transferów w PlusLidze