W środę wieczorem w Warszawie odbyła się premiera książki Pawła Zagumnego „Życie to mecz”. Paweł Zagumny to jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy. Na swoim koncie ma między innymi złoty medal Mistrzostw Europy i mistrzostwo świata.

Premierę swoją obecnością uświetniło wiele osób mocno związanych z siatkówką: trener Waldemar Wspaniały, Małgorzata Glinka – Mogentale, trener Jakub Bednaruk, czy Guillaume Samica.

Książka składa się z 18 rozdziałów i przedstawia krok po kroku kolejne etapy życia i kariery sportowej polskiego rozgrywającego. Nie zabrakło w niej ciekawostek z życia prywatnego sportowca, a także anegdot, wśród których dowiemy się między innymi jaki pseudonim miał Zagumny jako bardzo młody chłopak.
– Skupiłem się na sobie, na swoim życiu i swojej karierze. Chyba się udało. Myślę, że nie jestem osobą, która chciałaby wyciągać jakieś rzeczy, które nie wszyscy chcieliby słyszeć i czytać. Ta książka ma być przyjemna – powiedział podczas premiery swojej książki Paweł Zagumny.