– Nie możemy doczekać się rozpoczęcia turnieju – powiedział kapitan polskiego zespołu Michał Kubiak po przyjeździe reprezentacji do Berlina, gdzie od 5 do 10 stycznia weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Awans uzyska tylko zwycięzca.

– Przyjechaliśmy do Berlina, żeby wygrać – mówi Michał Kubiak. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę jak czeka trudne nas zadanie. W stawce rywali są m.in. mistrz olimpijski z Londynu, tegoroczny mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata z 2014 roku. Chyba nie przesadzę jak powiem, że przed nami ciężkie zadanie. Ale to nie zmienia naszego zadania. Chcemy zwyciężyć.

Michał Kubiak przypomniał, że zajęcie miejsca drugiego i trzeciego daje szanse walki w maju zawodach interkontynentalnych.

Zawodnicy reprezentacji Polski nie ukraywają, że marzą o medalu igrzysk. – Nasz zespół w ostatnich latach odnosił różne sukcesy, zwyciężając w mistrzostwach świata, Europy i Lidze Światowej. Olimoijskiego krążka jednak nie mamy. Przyjechaliśmy do Berlina w dobrych nastrojach i zamierzamy walczyć o zwycięstwo – powiedział środkowy mistrzów świata, Marcin Możdżonek.

Marcin Możdżonek zagrał w igrzyskach olimpijskich w Pekinie i Londynie. W obu przypadkach reprezentacja Polski odpadała w ćwierćfinałach. W 2008 roku od strefy medalowej biało-czerwonych dzieliło niewiele.

Reprezentacja Polski może liczyć na doping kibiców. Jak poinformowali organizatorzy sprzadano już 25 tysięcy bilitów. Wiele z nich wykupili fani biało-czerwonych. Przybędą z „Mekki siatkówki” jak mówią o polskich sympatykach gospodarze. Michał Kubiak, Marcin Możdżonek oraz ich koledzy mogą spokojnie liczyć, że w hali usłyszą „Polacy gracie u siebie.”

W fazie grupowej polski zespół zagra kolejno z Serbią, Belgią i Niemcami. W drugiej grupie rywalizować będą Finlandia, Francja, Bułgaria i Rosja. Po dwie drużyny awansują do półfinału.

Zobacz również:
-> Berlin 2016: Terminarz reprezentacji Polski
-> Terminarz i wyniki [Berlin]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016
-> Plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO 2016
-> Terminarz i wyniki [Ankara]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016

źródło: pzps.pl