Reprezentacje Serbii, Japonii, Francji, Słowenii, Włoch, Iranu, Polski i Brazylii odniosły zwycięstwa w siódmej kolejce spotkań tegorocznej Ligi Narodów rozgrywanej “w bańce” w Rimini. Na czele tabeli z dorobkiem 18 punktów znajdują się Biało-czerwoni, tuż za nimi plasują się Francuzi, Brazylijczycy i Słoweńcy. Podopieczni Vitala Heynena jutro zmierzą się z Holandią.

Godz. 10.00 Serbia – Niemcy 3:1 (19:25, 25:22, 25;18, 25:15)

Składy zespołów:

Serbia: Kovacevic (11), Krsmanovic (9), Atanasijevic (1), Luburic (15), Podrascanin (8), Ivovic, Jovovic, Pekovic (l) oraz Kapur (l), Peric (15), Luburic (15), Todorovic (1), Kovac (1)

Niemcy: Fromm (8), Schott (13), Zimmermann (1), Krage (3), Weber (15), Krick (7), Zenger (l) oraz Reichert (4), Baxpohler, Burggraf, Rohrs, Maase

Godz. 12.00 Japonia – Australia 3:1 (25:18, 212″25, 28:26)

Składy zespołów:

Japonia: Shimizu (17), Onodera (9), Fujii (1), Ishikawa (22), Lee (11), Takahashi (13), Yamamoto (l) oraz Otake (2), Sekita, Takanashi (2), Otsuka

Australia: Graham (5), Dosanjh (4), O’Dea (8), Mote (14), Smith (19), Taylor (2), Perry (l) oraz Weir , Senica (10), Azeez (6)

Godz. 13.00 Francja – Rosja 3:1 (22:25, 25:18, 30:28, 25:19)

Składy zespołów:

Francja: Chinenyeze (5), Patry (18), NGapeth (21), Brizard (2), Le Goff (12), Clevenot (14), Grebennikov (l) oraz Tillie, Rossard

Rosja: Vlasov (8), Volkov (6), Pankov (2), Muserskiy (6), Kliuka (15), Kurkaev (9), Baranov (l) oraz Podlesnykh (1), Bogdan (8), Poletaev (5), Mikhaylov (2), Kobzar

 

Godz. 15.00 Słowenia – Kanada 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:

Słowenia: Stern (17), Pajenk (5), Kozamernik (4), Ropret (1), Urnaut (10), Cebulj (12), Kovacic (l) oraz Videcnik, Mozic

Kanada: Sanders (1), Perrin (10), Hoag (16), VanBerkel (5), Vernon (4), Szwarc (1), Marshall (l) oraz Blankenau, Sclater (1), JansemVanDoorn (3), Loeppky

 

Godz. 16.30 Argentyna – Włochy 0:3 (28:30, 21:25, 20:25)

Składy zespołów:

Argentyna: Uriarte, Conte (1), Lazo (6), Sole (8), Lima (10), Ramos (1), Danani (l) oraz Pereyra (1), Martinez (5), Loser (8), De Cecco, Mendez (8)

Włochy: Sbertoli (3), Michieletto (18),  Nelli (8), Cortesia (7), Recine (14), Mosca (1), Balaso (l) oraz Spirito, Pinali (2), Vitelli (7)

Godz. 18.00 Iran – USA 3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

Składy zespołów:

Iran: Ebadipour (6), Marouf (4), Mousavi (6), Gholami (8), Kazemi (17), Salehi (l) oraz Saadat

USA: Jendryk (7), Shoji K. (1), Defalco (5), Patch (12), Muagututia (12), Averill (3), Shoji E, (l) oraz Ensing (2), Tuaniga, Sander B. (1)

 

Godz. 19.30 Polska – Bułgaria 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

Składy zespołów:

Polska: Kaczmarek (12), Leon (9), Drzyzga (1), Kochanowski (8), Bednorz (14), Huber (11), Wojtaszek (l) oraz Muzaj

Bułgaria: Kolew, Seganow (1), Petrow (9), Asparuchow (8), Kartew (2), Parapunow (7), Iwanow W. (l) oraz Karjagin (3), Stankow, Ljuckanow, Iwanow S.

 

Godz. 21.00 Holandia – Brazylia 0:3 (19:25, 22:25, 25:27)

Składy zespołów:

Holandia: van der Ent (6), Tuinstra (13), Nimir (20), Parkinson (6), Andringa (4), de Weijer (3), Dronkers (l) oraz Plak, van Solkerna, van Tilburg

Brazylia: Bruno (3), Mauricio (3), Wallace (15), Leal (20), M. Souza (7), Flavio (7), Thales (l) oraz Fernando, Vaccari, Lucarelli, Alan (1)

inf.własna/fot. FIVB