Podopieczne Jacka Nawrockiego udanie zakończyły rywalizację w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-Czerwone mogły dziś pokusić się o pełną pulę punktów, jednak chwile słabszej gry w czwartym secie uniemożliwiły im to. Na szczęście w tie-breaku nasza drużyna nie pozostawiła już złudzeń zespołowi po przeciwnej stronie siatki.

Nasze zawodniczki już w początkowych fragmentach pierwszego seta zaczęły odważnie sobie poczynać. Szczególnie w premierowej partii były skuteczne w defensywie, co dawało nam szanse w grze na siatce. Sporo pożytku mieliśmy też z bloku i zagrywki, co sprawiało naszym rywalkom duże problemy i umożliwiło nam zapunktowanie z Rosjankami. W końcowych fragmentach czwartego seta posypała się nasza gra i nie byliśmy już w stanie przeciwstawić się naszym rywalkom. Na szczęście w decydującym secie to Biało-Czerwone od samego początku przejęły inicjatywę i nie oddały korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka.

Rosja – Polska 2:3 (17:25, 25:20, 16:25, 25:22, 7:15)

Składy drużyn:

Rosja: Arina Fedorovtseva (17), Evgeniya Startsewa, Irina Koroleva (17), Anna Lazareva (9), Voronkova (13), Irina Fetisova (2), Anna Podkopaeva (L) oraz Daria Pilipenko (L), Polina Matveeva (2), Tatyana Kosheleva (4), Ekaterina Pipunyrova, Kseniia Smirnova (6)

Polska: Magdalena Stysiak (26), Klaudia Alagierska (4), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (8), Martyna Łukasik (14), Katarzyna Wenerska (2), Zuzanna Górecka (17), Maria Stenzel (L) oraz Julia Nowicka, Agnieszka Kąkolewska (10), Monika Jagła (L), Martyna Czyrniańska (4)

źródło: FIVB, fot. Katarzyna Kozłowska