W pierwszym półfinałowym starciu Rosja wygrała z gospodarzami turnieju i to ona zmierzy się z Francją w meczu o bilet do Rio de Janeiro. Wypowiedzi odnośnie tego spotkania znajdziecie poniżej.

Władimir Alekno, reprezentacja Rosji:

Sergiej Tietiuchin, po raz kolejny – tak jak to zrobił już wiele razy w swojej długiej karierze – został człowiekiem meczu. Jesteśmy mu niezwykle wdzięczni i nigdy nie będziemy w stanie wystarczająco dobrze podziękować mu za to, co zrobił dla rosyjskiej siatkówki.

Vital Heynen, reprezentacja Niemiec:

Jeżeli wszyscy zawodnicy w naszej drużynie grają najlepiej jak tylko potrafią, możemy pobić mistrza olimpijskiego. Jeśli nie gramy dobrze, pokonanie Rosjan jest trudne. To nie jest problem. Takie rzeczy w sporcie po prostu się zdarzają. Popełniliśmy dzisiaj zbyt dużo błędów. W meczu z zespołem takim jak Rosja, to jest niewybaczalne. Mamy osiemnaście godzin na to, żeby się zresetować i zagrać w małym finale. To jest gra o wszystko albo nic.

Lukas Kampa, reprezentacja Niemiec:

Jestem bardzo rozczarowany, ponieważ mieliśmy realną szansę, żeby zagrać w finale. Tak się jednak nie stało. Zasłużenie przegraliśmy ten mecz. Rosja utrudniała nam grę, trudno było zdobywać tutaj punkty. Nasza zagrywka była przyczyną porażki, popełniliśmy za dużo błędów w tym elemencie. Teraz musimy zebrać wszystkie nasze siły na mecz z Polską.

źródło: cev.lu

Zobacz również:
-> Berlin 2016: Terminarz reprezentacji Polski
-> Terminarz i wyniki [Berlin]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016
-> Plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO 2016
-> Terminarz i wyniki [Ankara]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016