Siatkarze reprezentujący Polskę na Uniwersjadzie w Neapolu pewnie wkroczyli w decydującą część turnieju. Po wygraniu fazy grupowej bez straty seta, biało-czerwoni akademicy w ćwierćfinale pokonują ekipę z Tajwanu 3:0.

Zawodnicy z Chińskiego Tajpeju w żadnym z setów nie zdołali zdobyć 20. punktu. W trzecim secie podopieczni Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego ostatecznie zdeklasowali przeciwników wygrywając 25:9

Już jutro nasi siatkarze przystąpią do meczu półfinałowego z akademicką reprezentacją Rosji.

Polska – Tajwan 3:0 (25:17, 25:18, 25:9)

Polska: Michał Kędzierski (3), Bartłomiej Lipiński (6), Bartłomiej Lemański (7), Patryk Niemiec (9), Bartosz Filipiak (10), Kamil Semeniuk (11), Mateusz Masłowski (L) oraz Jan Nowakowski (1), Łukasz Kozub, Paweł Halaba (15), Damian Domagała (18)

Tajwan: Chen (4), Shin (7), Kao (9), Wu (11), Sung (12), Lin (19), Zhang (L) oraz Chang (6), Chen (8), Su (10), Liu (3).

źródło: inf.własna/fot: Paweł Skraba