Niestety, zacięty pojedynek między Polską i Włochami zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Biało-czerwoni ulegli w tie-breaku Italii i ostatecznie zdobyli wicemistrzostwo Uniwersjady.

Podopieczni Pawła Woickiego rozpoczęli spotkanie od czteropunktowego prowadzenia, jednak Włosi zmobilizowani stratą zaczęli je odrabiać. Nie na wiele się to zdało, gdyż na pierwszej przerwie technicznej Biało-czerwoni prowadzili 8:4, a na drugiej już 16:8. Dalej to gra naszych zawodników przeważała w tym secie, który zakończył się ich zwycięstwem do 16.

Początek drugiego seta był również dobry w wykonaniu naszych siatkarzy. Na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy z pięciopunktowym prowadzeniem, jednak Włochom, tak jak w pierwszym secie, udało się odrobić tę stratę. W dalszej części spotkania gra obu zespołów była bardzo wyrównana, jednak na drugą przerwę to Biało-czerwoni prowadzili różnicą dwóch punktów. Niestety, w końcówce seta pojawiło się dużo błędów po stronie naszych reprezentantów i to rywale cieszyli się wygraną do 20.

W trzeciej partii już od samego początku było widać, że Włosi nabrali pewności siebie i wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Po pierwszej przerwie technicznej nasi reprezentanci dostali wiatr w żagle. Dzięki zagrywce Kamila Semeniuka odrobiliśmy straty i wyszliśmy na pięciopunktowe prowadzenie. W dalszej części seta Włosi zredukowali przewagę podopiecznych Pawła Woickiego do dwóch punktów. Ostatecznie Polacy dowieźli to prowadzenie i wygrali tę partię do 22.

Początek czwartego seta był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie uzyskiwała prowadzenia większego niż dwa punkty. Niestety, po kilku naszych błędach i swoich skutecznych atakach Włosi wyszli na sześciopunktowe prowadzenie. W końcówce nasi zawodnicy odrobili straty, jednak lepsi okazali się gospodarze wygrywając seta do 23.

Tie-break był bardzo zacięty. Do zmiany stron obie drużyny grały bardzo równo, jednak po niej coś złego zaczęło się dziać w naszej drużynie. Biało-czerwoni zaczęli popełniać błędy w ataku, dodatkowo Paweł Woicki został ukarany czerwoną kartką. Ze zwycięstwa w całym spotkaniu cieszyli się gospodarze i  to oni zostali mistrzami Uniwersjady.

Włochy – Polska 1:2 (16:25, 25:20, 22:25, 25:23, 15:10)

Polska: Michał Kędzierski (3), Bartłomiej Lipiński (6), Bartłomiej Lemański (7), Patryk Niemiec (9), Bartosz Filipiak (10), Kamil Semeniuk (11), Mateusz Masłowski (L) oraz Jan Nowakowski (1), Łukasz Kozub (4), Paweł Halaba (15), Damian Domagała (18)

Włochy: Alberto Polo (5) , Alessandro Piccinelli (11), Fabio Ricci (1), Francesco Zoppellari (13), Giacomo Raffaelli (4), Gianluca Galassi (12), Giulio Pinali (2), Marco Pierotti (9), Nicola Salsi (10), Paolo Zonca (8), Sebastiano Milan (3), Yuri Romano (6)