UMKS MOS Wola Warszawa wygrywa I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetów o Puchar Prezesa Polbruk S.A. „POLBRUK VOLLEYBALL CUP”.

Turniej został rozegrany po raz pierwszy. Była to inicjatywa podjęta przez firmę Polbruk w celu popularyzacji i promocji piłki siatkowej oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Udział w turnieju wzięło 12 drużyn kadetów, w tym aktualny Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej – AKS V LO Resovia Rzeszów. Ursynowska hala gościła w miniony weekend wiele znanych twarzy- trenerów AZS-u Politechniki Warszawskiej, mistrza olimpijskiego z Montrealu – Tomasza Wójtowicza, wielokrotnego reprezentanta Polski – Witolda Romana.

Arena Ursynów została podzielona na 3 boiska, na których pierwszego dnia turnieju były rozgrywane mecze fazy grupowej. Tutaj najlepsze okazały się dwie drużyny z Warszawy oraz jedna z Rzeszowa. Tylko AKS Resovia Rzeszów trafiła do finału bez straty nawet jednego seta. W niedzielnym finale o ostatecznej klasyfikacji końcowej zadecydowały mecze rozgrywane na zasadzie „każdy z każdym”. Podopieczni trenera Kamila Trzcińskiego z warszawskiego MOS-u wygrali oba spotkania 2:0 – z rzeszowską drużyną oraz MKS MDK Warszawa i zostali pierwszym triumfatorem POLBRUK VOLLEYBALL CUP. Jeszcze kilka tygodni temu drużyna z Warszawy stanęła do walki z Resovią w finale Mistrzostw Polski Kadetów rozgrywanych w Kętrzynie. Wtedy to górą okazali się młodzi siatkarze z Rzeszowa.

Końcowa klasyfikacja: 

1. UMKS MOS Wola Warszawa
2. MKS MDK Warszawa
3. AKS V LO Resovia Rzeszów
4. AZS PWSZ Nysa
5. UMKS Kęczanin Kęty
6. MMKS Maraton Świnoujście
7. Trefl Gdańsk
8. Chemik Bydgoszcz
9. MUKS Amber Kalisz
10. Metro Warszawa
11. Effector Kielce
12. AZS UWM Olsztyn