Turcja pokonała Tunezję 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 25:18), ale już wcześniej straciła szansę na awans do final four na Słowacji.

fivb.org

Emanuele Zanini, trener Turcji:

Dzisiejszy mecz nie był łatwy, ponieważ znaliśmy wyniki w grupie. Ale przed tym spotkaniem poprosiłem moich zawodników o dobry występ pomimo tego. Jestem naprawdę usatysfakcjonowany, ponieważ zareagowali jak prawdziwi mężczyźni i zagrali dobrze. Chciałem im za to podziękować. Zagrali na maksa. Ale Tunezja także zagrała dobrze. To był jeden z najlepszych meczów w obu turniejach. Cieszy nas taki występ, ale nie wynik w grupie F.

Ulaş Kıyak, kapitan Turcji:

Wygraliśmy, bo nie czuliśmy presji, ponieważ wcześniej straciliśmy szansę na awans do final four. Pomimo tego powinniśmy wygrać trzy mecze na własnym parkiecie. Wierzę, że wygramy jutro z Czarnogórą.

Fethi Mkaouar, trener Tunezji:

Zrobiliśmy postęp pomimo faktu, że poziom siatkówki w tym turnieju był wyższy, nawet przegrywając spotkanie, poprawiliśmy poziom naszej gry. Potrzebujemy więcej doświadczenia na międzynarodowej scenie, więc czekamy już na kolejny mecz.

Marouane M’Rabet, kapitan Tunezji:

Chciałem pogratulować Turcji tego zwycięstwa i teraz czekamy już na kolejny mecz, który chcemy wygrać i w ten sposób zakończyć zmagania. Zagraliśmy z Turkami lepiej w porównaniu do poprzedniego meczu, ale przeciwnik był zbyt silny w bloku, obronie i ataku. Całe to doświadczenie będzie dla nas dobre, ponieważ musieliśmy grać z różnymi drużynami w tym turnieju.