Ostatniego dnia XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera kibice byli świadkami niespodzianki w TAURON Arenie w Krakowie, bowiem niepokonana do tej pory reprezentacja Francji uległa w trzech setach Kanadzie. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Tyler Sanders, kapitan reprezentacji Kanady: 

Francja to zawsze wymagająca drużyna. Nie pamiętam, kiedy ostatnio wygraliśmy z Francuzami. Dlatego bardzo się cieszymy, że to my dziś triumfowaliśmy. Mieliśmy bardzo dużo zabawy podczas tego spotkania.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Kanady: 

To był bardzo dobry turniej dla nas. Dziś nie graliśmy przeciwko pierwszemu zespołowi Francji, ale najważniejsze, że wygraliśmy. Nasza docelowa impreza jest dużo później niż Mistrzostwa Europy. Teraz mamy 4-5 tygodni na spokojną pracę. Gra w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera to dla nas wielkie wyróżnienie i przyjemność.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji): 

Gratuluję Kanadzie. Zagrali bardzo dobre spotkanie i zasłużyli na zwycięstwo. Wiemy, gdzie jesteśmy i gdzie mamy podążać. Do Mistrzostw Europy zostały 2 tygodnie, także mamy czas, żeby poprawić nasze elementy gry, które zasługują na uwagę. Będziemy gotowi.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji: 

Kanada zasłużenie wygrała, bo grała na wysokiej skuteczności oraz realizowała założenia taktyczne. My próbowaliśmy znaleźć rozwiązanie na poprawę naszej gry, ale niestety to nam się nie udało. Mamy mało czasu, ale wiemy nad jakimi szczegółami pracować, aby na Mistrzostwa Europy być gotowym. Bardzo się cieszę, że mogliśmy tutaj zagrać i mam nadzieję, że kibice również nie narzekali.

inf.prasowa