Tradycyjnie po meczu Kanada-Wenezuela odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów i zawodników obydwóch drużyn. Poniżej prezentujemy jej zapis.

Glenn Hoag trener Kanada: To zawsze jest walka, gdy gramy z Australią. Ich blok i obrona była bardzo dobra dzisiaj. Trudno było zdobyć punkty. Nasze zagrywki były lepsze pod koniec meczu i myślę, że dzięki temu wygraliśmy/

Rudy Verhoeff kapitan Kanady: Wiedzieliśmy, że to będzie walka. Jestem dumny z moich kolegów. To był nasz trzeci pięć setowy mecz. Czwarty set był ważny. Musieliśmy polegać na naszym treningu i przygotowaniach taktycznych do tego spotkania. Byliśmy agresywni.

Roberto Santilli trener Australii: To było wielkie wyzwanie dla obu zespołów. Zawsze mamy trudne bitwy z Kanadą. Oni zasłużyli na zwycięstwo. Ich zagrywka i blok-obrona była naprawdę dobra. Te zagrywki robią różnicę. Niestety przegraliśmy, ale turniej się nie skończył. Będziemy grać dalej i robić co w naszej mocy.

Thomas Edgar kapitan Australii: Jestem bardzo rozczarowany. Kanada postawiła nam trudne warunki. Mieliśmy kilka dobrych przebłysków naszej gry. Mam nadzieję, że jutro możemy zagrać lepiej. Mamy jeszcze kilka spotkań przed nami.

źródło: http://worldoqt.japan.2016.men.fivb.com/