Poniżej prezentujemy zapis konferencji prasowej po meczu Iran-Kanada. Zapraszamy!

Trener Iranu Raul Lozano: Kanada pokazał dziś dobry poziom. Mieli ciężki mecz wczoraj i dali radę zagrać dziś kolejne dobre spotkanie. Jestem zadowolony z wyniku. Byliśmy blisko w pierwszym secie, ale nie mogliśmy kontrolować tempa. Później wróciliśmy na właściwe tory, obrona była lepsza od trzeciego seta.

Kapitan Ianu Saeid Marouflakrani: Wiedzieliśmy, że Kanada to silny zespół. Pierwszy set był trudny. W trzecim secie wróciliśmy do naszej gry. Każdy dziś dołożył coś od siebie. To było wielkie zwycięstwo i inspiracja dla naszych najbliższych spotkań.

Zawodnik Iranu Seyeda Musawi: To był ważny mecz z Kanadą. Wiedzieliśmy, że będzie się im trudno grało po wczorajszym meczu. Przegraliśmy 3-0 przeciwko nim w ubiegłym roku. Grali dobrze w obronie i ataku. Wszyscy w naszym zespole grali swoje i to doprowadziło do zwycięstwa.

Glenn Hoag trener Kanady: Wiedzieliśmy, że trudno byłoby dziś zagrać pięć setów po wczorajszym trudnym meczy. Straciliśmy część naszej świeżości po drugim secie. Zrobili kilka kluczowych zmian po drugim secie. Musimy skupić się na naszych najbliższych meczach po dniu odpoczynku.

Kapitan Kanady Rudy Verhoeff: Trudno jest mówić o tym meczu. Zaczęliśmy dobrze i wiedzieliśmy, że to będzie walka. Iran grał dobrze i miał lepszą obronę. Postaramy się zresetować w dniu odpoczynku. Musimy wygrywać kolejne spotkania. „

źródło: http://worldoqt.japan.2016.men.fivb.com/