W dniach 30 września – 2 października w Szczecinie rozegra się międzynarodowy pojedynek o miano Giganta Siatkówki. Po raz drugi Międzynarodowy Turniej Charytatywny Giganci Siatkówki rozegrany zostanie w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Obecnie MTC Giganci Siatkówki to najważniejszy przedsezonowy turniej klubowy w Polsce. Corocznie o puchar sponsora tytularnego turnieju walczą najlepsze kluby polskie i zagraniczne. W tegorocznym turnieju wezmą w nim udział PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn Koźle a stronę niemiecką reprezentować będą VfB Friedrichshafen i Berlin Recycling Volleys.

W piątkowy wieczór poprzedzający turniejowe mecze nastąpi prezentacja biorących w nim udział drużyn, a ZAKSA Kędzierzyn Koźle rozegra ligowy mecz otwarcia Turnieju z Espadonem Szczecin, również zaangażowanym w tegoroczną edycję Turnieju.

W tym roku gramy dla 4 letniego Gracjana Książek. Chłopczyk urodził się z chorym serduszkiem HLHS. Każdy dzień to walka o życie Gracjana. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ostatni 3 etap operacji serduszka. Dla małego bohatera zagrają najlepsi siatkarze.

PROGRAM IMPREZY:

30 września 2016

– prezentacja drużyn turniejowych

– ligowy mecz otwarcia: ESPADON Szczecin- ZAKSA Kędzierzyn Koźle

(NA TEN MECZ NIE OBOWIĄZUJĄ KARNETY ORAZ KARNETY LIGOWE, NALEŻY ZAKUPIĆ OSOBNY BILET)

1 października – mecze turniejowe
– pierwszy mecz ZAKSA Kędzierzyn Koźle vs VfB Friedrichshafen
– drugi mecz PGE Skra Bełchatów vs Berlin Recycling Volley.

2 października

mecz finałowy dla uczniów szkół gimnazjalnych „MALI GIGANCI”

– pierwszy mecz ZAKSA Kędzierzyn Koźle vs Berlin Recycling Volley
– drugi mecz PGE Skra Bełchatów vs VfB Friedrichshafen

Bilety do nabycia TUTAJ

źródło: azotyarena.pl