Setki młodych fińskich kibiców obserwowało swoich ulubieńców w meczu z Portugalią wygranym 3:0 (25:19, 25:23, 25:22). 7000 dzieci w Vaasa gra coroczny turniej Power Cup i 4000 z 4900 widzów wypełniających Vaasa Ice Hall było także dziećmi.

Tuomas Sammelvuo, trener reprezentacji Finlandii:

Na hali była naprawdę wspaniała atmosfera. Wielkie podziękowania dla młodych kibiców. Mam nadzieję, że to da tym dzieciakom więcej motywacji, aby kontynuowali swoją karierę jako siatkarze. Wiem, jak to jest zobaczyć swoich ulubieńców w akcji. Zagrywaliśmy bardzo dobrze, ale trochę szarpaliśmy w przyjęciu. Jutro będzie kolejny mecz i będziemy musieli twardo walczyć o zwycięstwo.

Antti Siltala, kapitan reprezentacji Finlandii:

To chyba jest najlepsze dla nas miejsce do gry. tysiące dzieciaków nas wspierało. Atmosfera była niesamowita i dobrze nam się grało. Zagrywaliśmy dobrze, co pomogło naszym blokującym i broniącym. Poprawiliśmy się w każdym elemencie w porównaniu z poprzednimi meczami.

Hugo Silva, trener reprezentacji Portugalii:

Spodziewaliśmy się mocnej zagrywki Finów i tak też było. To był dla nas trudny mecz i popełniliśmy wiele błędów. Trudno nam było także w ataku. Jutro będziemy próbować poprawić te pomyłki i zagrać lepiej.

Joao Jose, kapitan reprezentacji Portugalii:

To był dla nas trudny mecz. Potrzebujemy więcej równowagi w naszej grze. Mierzyliśmy się z wieloma problemami i nie udało nam się ich rozwiązać w tym spotkaniu. Nie mam prostego wytłumaczenia, dlaczego nasza gra tak wyglądała. Musimy się poprawić jutro.