Zapraszamy do przeczytania co po dzisiejszym triumfie Polaków mieli do powiedzenia zawodnicy oraz trenerzy obu drużyn.

Fot. Karolina Wajner/s-w-o.pl

 

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Było miło zagrać przeciwko drużynie Japonii w hali pełnej kibiców. Spotkanie zaczęliśmy źle, co jest już normalne w naszym wykonaniu. Ale wróciliśmy do swojego stylu gry i było już lepiej. Jutro gramy wcześnie rano przeciwko jednej z najlepszych drużyn, więc musimy się dobrze przygotować do spotkania i spróbować je wygrać.

Bartosz Kurek, atakujący reprezentacji Polski:

Wiedzieliśmy, że spotkanie będzie trudne i rzeczywiście takie było. Byliśmy przygotowani na nie, ale zaczęliśmy je źle. Po dzisiejszym meczu mamy motywację na jutrzejsze spotkanie. Zagramy przeciwko dobrej drużynie, chcemy wygrać mecz i zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

 To było ekscytujące spotkanie przeciwko gospodarzom, w hali pełnej entuzjastycznych kibiców. To oni sprawili, że grało się nam trudno. Wczoraj graliśmy przeciwko USA, jutro zagramy z Włochami. Obie drużyny są ze światowej czołówki, więc dzisiejsze spotkanie „pomiędzy” nimi z Japonią było naprawdę bardzo trudne. Gospodarze zagrali bardzo dobre spotkanie i są coraz lepsi w tym turnieju.

 

Kunihito Shimizu, kapitan reprezentacji Japonii: 

Staraliśmy się grać agresywnie od samego początku spotkania jak to tylko było możliwe. I wyszło nam to całkiem dobrze. Wygraliśmy pierwszego seta i przycisnęliśmy Polaków. Ale w pozostałych setach nasza koncentracja na zagrywce i w przyjęciu była już słabsza. Myślę, że to jest przyczyna naszej porażki. Ale gra przeciwko mistrzom świata to wielki zaszczyt.

Yuki Ishikawa,  przyjmujący reprezentacji Japonii: 

To dobrze, że byliśmy w stanie grać punkt za punkt. Szkoda że nie udało się wygrać drugiego seta. Po pierwszej odsłonie nasze przyjęcie zagrywki było złe i to jest element, który musimy poprawić.

Masahiro Yanagida, przyjmujący reprezentacji Japonii: 

 Zagraliśmy lepiej na początku spotkania niż wczoraj i udało się nam wygrać pierwszego seta.  W kolejnych byliśmy blisko przeciwnika, ale nasza obrona nie była najlepsza i dlatego przegraliśmy mecz.

Masashi Nambu, trener reprezentacji Japonii:

 Reprezentacja Polski to zespół numer jeden na świecie, więc staraliśmy się grać jak najlepiej potrafimy. Przegraliśmy spotkanie, ale  z psychologicznego punktu byliśmy dobrze przygotowani. Nasza zagrywka była mocna, ale nie wystarczająco silna. Dobry serwis  jest bardzo istotny, jeśli chce się być lepszą drużyną. Jeśli utrzymamy zagrywkę, możemy grać przeciwko najlepszym zespołom na świecie.