W czwartek zarząd klubu Ślepsk Malow Suwałki przekazał informację, że w sezonie 2020/21 funkcję szkoleniowca zespołu nadal będzie pełnił Andrzej Kowal. Trener związał się z klubem dwuletnim kontraktem, podpisanym przed minionymi rozgrywkami PlusLigi.

Doświadczony i dobrze znany 49-letni polski szkoleniowiec, Andrzej Kowal, w przyszłym sezonie również prowadził będzie zespół Ślepska Malow Suwałki. Pod wodzą trenera beniaminek tegorocznych rozgrywek PlusLigi uplasował się na dziewiątym miejscu w tabeli. Biało-niebiescy odnieśli łącznie 11 zwycięstw oraz 13 porażek.

– Uważam że udało nam się zbudować ciekawy zespół. W momencie kiedy budowaliśmy tę drużynę, rynek transferowy był już mocno ograniczony, więc do zawodników, którzy awansowali z 1. ligi do ekstraklasy dołączyło kilku doświadczonych graczy. Stworzyliśmy mix siatkarzy doświadczonych i młodzieży, która fajnie eksplodowała energią w trakcie rozgrywek. Jako trener nie mam prawa być niezadowolony. Celem było utrzymanie zespołu w PlusLidze, a jesteśmy kilka lokat wyżej. Walczyliśmy z zespołami znacznie mocniejszymi od nas, w wielu spotkaniach pokazaliśmy fajną i ciekawą siatkówkę. Przede wszystkim cieszę się z tego, że nasz zespół był określany jako walczący i to jest ogromna satysfakcja dla każdego trenera – powiedział szkoleniowiec Ślepska Malow Suwałki.

źródło: slepsksuwalki.pl/ oprac.własne

fot: Krawczyk.photo