Ostatnie dni owocowały zmianami personalnymi w zespołach Plus Ligi. Sprawdźmy, co słychać na rynku transferowym.

Łukasz Wiśniewski zostaje w ZAKSIE.

Klub z Kędzierzyna-Koźla poinformował, że środkowy spędzi z drużyną kolejne dwa sezony.

– Cieszę się zostając w Klubie. Po czterech latach gry w barwach ZAKSY i dwóch finałach nareszcie wywalczyliśmy sukces w postaci Mistrzostwa Polski 2015/16. Zostaję z drużyną, w której panuje świetna atmosfera i jestem przekonany, że w kolejnym sezonie potwierdzimy naszą wartość – powiedział Wiśniewski.

źródło: zaksa.pl

Wojciech Sobala zostaje w Jastrzębskim Węglu.

Zawodnik podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał dwa następne sezony.

– Właśnie zakończone rozgrywki na pewno były bardzo dobrym sezonem, dlatego chciałem zostać w klubie. Kiedy przychodziłem do Jastrzębskiego Węgla po raz pierwszy, był to mój pierwszy sezon w ogóle w Plus Lidze. Później grałem w kilku innych klubach, w których zbierałem doświadczenie. Teraz mogę je wykorzystywać w Jastrzębiu. Ja po prostu dobrze się tutaj czuję – podkreśla Sobala.

źródło: jastrzębskiwegiel.pl

Keith Pupart zostaje w Cuprum Lubin.

Tego gracza także zobaczymy przez co najmniej dwa kolejne lata w zespole z Lubina.

Po tym sezonie jestem mocno usatysfakcjonowany, ponieważ byłem zdrowy i miałem szansę cały czas być na boisku. Klub zajął na koniec wyższe miejsce niż rok temu i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie mamy szanse na jeszcze lepszy wynik – mówi Keith.

źródło: ks.cuprum.pl

Jakub Ziobrowski zagra w zespole Cerradu Czarnych Radom.

Zawodnik podpisał z klubem trzyletni kontrakt.

Zawodnik urodzony w 1997 roku jest wychowankiem klubu AKS V LO Rzeszów. Gra na pozycji atakującego i jest jednym z najbardziej utalentowanych siatkarzy młodego pokolenia. W minionym roku bronił barw reprezentacji Polski, która odniosła  pasmo sukcesów. Kadeci wygrali Olimpijski Festiwal Młodzieży, zdobyli tytuł najlepszej drużyny Europy, w końcu triumfowali w mistrzostwach świata. To największy sukces reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej.

źródło: wksczarni.pl

Aleksander Śliwka w Indykpolu AZS Olsztyn.

Zawodnik podpisał umowę na kolejny sezon.

Aleksander Śliwka  jest wychowankiem Spartakusa Jawor. W sezonie 2013/2014 z sukcesami występował ekipie SMS PZPS Spała, został bowiem mistrzem Młodej Ligi i najlepszym zawodnikiem rozgrywek. Jest reprezentantem Polski. Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy kadetów , brązowy medal mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej oraz wicemistrzostwo Europy juniorów.  W kwietniu 2015 otrzymał powołanie do seniorskiej kadry reprezentacji Polski przez Stephana Antigę.

Aleksander Śliwka zastąpi Filipa Stoilovica, któremu władze Klubu dziękują za grę w sezonie 2015/2016 w barwach Indykpolu AZS Olsztyn.

źródło: indykpolazs.pl

Krzysztof Rejno zagra w zespole MKS Będzin.

Zawodnik trafił do MKS na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Mierzący 203 cm wzrostu zawodnik jest wychowankiem Gwardii Wrocław. W swojej karierze reprezentował też barwy Delecty Bydgoszcz i Stali AZS Nysa. Z drużyną znad Brdy zdobył mistrzostwo Polski Młodej Ligi w 2012 roku.

W ostatnich dwóch sezonach Krzysztof Rejno grał dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą kilka tygodni temu sięgnął po mistrzostwo kraju, natomiast zimą dotarł do finału Pucharu Polski. Rok wcześniej wywalczył wicemistrzostwo Młodej Ligi.

Tymczasem klub poinformował, iż szeregi MKS opuści aż 5 zawodników: Jakub Oczko, Michał Żuk, Mariusz Gaca, Sebastian Warda i Bartosz Kaczmarek.

  źródło: mksbedzin.pl