Ostatnie dni przynoszą nam bardzo ciekawe informacje transferowe z obozu Stoczni Szczecin. Po wielkich nazwiskach zawodników, przyszedł czas na członków sztabu. Wczoraj klub oficjalnie poinformował, że nowym dyrektorem sportowym będzie Radostin Stojczew, dziś natomiast dostaliśmy potwierdzenie, że dotychczasowy trener Michał Mieszko Gogol nadal będzie prowadził szczeciński team.

Radostin Stojczew to prawdziwa legenda światowej siatkówki. Po zakończeniu owocnej kariery siatkarskiej rozpoczął karę trenerską. Również na tym polu odniósł wiele sukcesów. Do najważniejszych z pewnością należy zaliczyć wielokrotne triumfy w Lidze Mistrzyń i Klubowych Mistrzostwach Świata. Na swoim koncie ma również Mistrzostwo Rosji oraz Puchary i Mistrzostwa Włoch. W latach 2010 – 2012 był selekcjonerem bułgarskiej kadry. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie. W Stoczni Szczecin będzie odpowiedzialny za wieloletni projekt zbudowania mocnej drużyny, opartej na doświadczonych zawodnikach – Chcemy uczyć się od najlepszych, a skoro mamy takie założenie, to „Rado” jest idealną osobą, aby nam w tym pomóc. Mamy zamiar zbudować klub o mocnych podstawach, który będzie funkcjonował w ten sposób przez lata i właśnie za to odpowiedzialny jest Stojczew. Wspólnie z Mieszkiem Gogolem przebudowują obecnie pierwszą drużynę i to on wspiera nas w stworzeniu zdrowych struktur klubu. Naszym celem dalekosiężnym jest dotarcie ze szczecińską siatkówką do takich miejsc, w jakich on już regularnie bywał w przeszłości – komentuje nowy transfer prezes klubu Jakub Markiewicz.

Po raz kolejny na ławce trenerskiej szczecińskiej drużyny zasiądzie Michał Mieszko Gogol, w którym działacze pokładają duże nadzieje na przyszłość

– Po odejściu Milana Simojlovicia zaufaliśmy Michałowi i zdecydowaliśmy się powierzyć mu rolę pierwszego trenera. Cały czas w niego inwestujemy, ponieważ uważamy, że jest to niesamowicie zdolny trener, który ma potencjał na bycie wśród absolutnie najlepszych. Wierzymy, że z czasem coraz bardziej będzie stanowił o sile polskiej myśli szkoleniowej, a jego uczucia do klubu oraz szczecińskiej siatkówki stale utwierdzają nas w przekonaniu, że znajduje się on obecnie we właściwym miejscu. – czytamy na oficjalnym facebookowym profilu Stoczni Szczecin.

źródło: Stocznia Szczecin