ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znalazła następcę Andrei Gardiniego. Od nowego sezonu drużynę Mistrzów Polski poprowadzi trener reprezentacji Serbii.

Nikola Grbić ma za sobą bogatą karierę siatkarską, ale również pierwsze sukcesy trenerskie. Grając na pozycji rozgrywającego reprezentant Serbii zdobywał medale mistrzostw Europy, mistrzostw świata czy Ligi Światowej. Nikola Grbić to również mistrz olimpijski z 2000 roku, w swoim bogatym dorobku ma na koncie także wiele sukcesów klubowych. Większość kariery zawodniczej serbski rozgrywający spędził w Italii, broniąc barw m.in. takich klubów jak Sisley Treviso, Diatec Trentino czy Copra Piacenza. W 2013 roku Serb zdecydował się spróbować swoich sił w Rosji i to właśnie po sezonie w Zenicie Kazań Nikola Grbić zakończył siatkarską karierę.

Rozbrat utytułowanego Serba z siatkówką nie trwał długo, w sezonie 2014/2015 Grbić przejął stery Sir Safety Perugii, następnie zostając trenerem męskiej reprezentacji Serbii. Pod wodzą nowego szkoleniowca Serbowie najpierw zdobyli srebro Ligi Światowej (2015 rok), rok później wygrali elitarne rozgrywki, a w 2017 roku wywalczyli brąz mistrzostw świata. Pracę z reprezentacją Nikola Grbić  łączy z obowiązkami klubowymi (od 2016 roku trener z powodzeniem prowadził zespół Calzedonia Verona). W niedawno zakończonym sezonie 2018/2019 Calezedonia Verona zakończyła rywalizację w ćwierćfinałach, zespół Nikoli Grbicia nie miał szczęścia, bowiem już na pierwszym etapie play-off trafił na późniejszego zdobywcę scudetto – Cucine Lube Civitanova.

Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie nasz zespół będzie miał możliwość współpracować  z legendą światowej siatkówki.  Nieraz miałem okazję stanąć naprzeciw niego na boisku, teraz będziemy grali w jednej drużynie i mam nadzieję, że  swoją pasję i zaangażowanie z boiska przeniesie na trenowanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Chciałbym również podziękować kilku sponsorom za wsparcie finansowe, dzięki nim udało się sfinalizować ten projekt  – podkreślił prezes klubu Sebastian Świderski.

źródło: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, foto: Krawczyk.photo