Kolejnym nowym zawodnikiem w barwach wicemistrzów Polski będzie Tomasz Kalembka. Nowy środkowy zespołu ma za sobą kilka lat doświadczenia plusligowego. – Tomek to bardzo interesujący zawodnik, który doskonale uzupełni nasze zestawienie środkowych – o nowym zawodniku ZAKSY mówi Andrea Gardini.

Skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na nowy sezon jest już niemal zamknięty. Kolejną nową twarzą w szeregach wicemistrzów Polski będzie Tomasz Kalembka. Tym samym zestawienie środkowych, o których jakiś czas temu mówił Andrea Gardini zostało uzupełnione. Jak podkreślił trener głównym założeniem w poszukiwaniu nowego zawodnika były umiejętności typowo sportowe ale i potencjał. –Nie skupialiśmy się na tym, aby koniecznie pozyskać polskiego zawodnika, nie był to argument numer jeden, bo przyznam, że rozglądaliśmy się również zagranicą i było kilka możliwości. Ale w ostatnim czasie klub skoncentrował się również na stawianiu na polskich młodych zawodników, pamiętajmy że w Polsce jest wielu dobrych siatkarzy grających na tej pozycji, dobrze wyszkolonych pod względem fizycznym, wciąż mogących się rozwijać, aby reprezentować ten najwyższy poziom. I myślę że dobrym kierunkiem jest, aby w pierwszej kolejności klub interesował się perspektywicznymi polskimi zawodnikami.  Moim zdaniem, Tomasz Kalembka może nam sporo pomóc, również dla niego gra w ZAKSIE jest szansą, ponieważ do tej pory nie miał jeszcze okazji gry w zespole walczącym o najwyższe cele – podkreślił szkoleniowiec.

Andrea Gardini odniósł się również do atutów w grze nowego zawodnika. – Tomek to bardzo interesujący zawodnik, który doskonale uzupełni nasze zestawienie środkowych. Kiedy myśleliśmy o zawodnikach, którzy mogliby dołączyć do nas głównym założeniem była dobra gra w bloku ale i ataku i dlatego ten zawodnik był w zakresie naszego zainteresowania. Myślę, że w wielu elementach może się jeszcze rozwinąć, nie tylko w ataku, ale także w zagrywce, również umiejętności w grze w bloku mogą być przez niego doskonalone. – zaznaczył Włoch.

Tomasz Kalembka jest zawodnikiem znanym już na parkietach ekstraklasy. Pierwsze kroki w PlusLidze stawiał w sezonie 2013/2014 w BBTS-ie Bielsko Biała, dwa ostatnie sezony to natomiast gra naszego nowego środkowego w GKS-ie Katowice. Po dwóch sezonach przyszedł czas na zmiany. Jak podkreślił sam zawodnik nad ofertą ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie zastanawiał się zbyt długo. – Propozycję przyjąłem od razu, ponieważ była to moim zdaniem najlepsza opcja z dostępnych ofert. Zależało mi bardzo żeby pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej – o ofercie klubu mówił zawodnik, dodając, że przejście do klubu walczącego o najwyższe cele nie tylko na ligowym podwórku jest dla niego szansą na rozwój. – Co roku priorytetem jest dla mnie poprawić swoje umiejętności i po sezonie stwierdzić, że poprawiłem jakiś element i jestem przekonany, że po sezonie w takim klubie, z takimi zawodnikami oraz trenerem to się na pewno stanie – zakończył.

zaksa.pl
fot. ZAKSA