Dość zaskakujący transfer ogłosiła dziś E. Leclerc Moya Radomka Radom. Nową zawodniczką tego klubu została Samara Rodrigues de Almeida, która jeszcze kilka tygodni temu zagrała jedno spotkanie w barwach. Grupy Azoty Chemik Police.

Brazylijska przyjmująca dołączyła do ekipy Riccardo Marchesiego. Zawodniczka znana jest już kibicom TAURONLigi.

Samara Rodrigues de Almeida ma na swoim koncie między innymi mistrzostwa Francji, Rumunii, czy Brazylii. Samara urodziła się 16. Lipca 1992 roku. 28-latka mierzy 185 centymetrów. W trwającym sezonie Brazylijka miała okazję wystąpić w polskiej ekstraklasie w barwach Grupy Azoty Chemika Police.

W poprzednich latach występowała w 8 klubach, między innymi w Bergamo, Cannes, Barueri oraz lidze brazylijskiej. Przyjmująca ma bogaty dorobek medalowy. W 2019 roku zdobyła Mistrzostwo Francji, rok wcześniej Mistrzostwo Szwajcarii, w 2017 roku Mistrzostwo Rumunii, a w 2012 Mistrzostwo Brazylii.

Oprócz tego zdobyła: Superpuchar i Puchar Szwajcarii, Puchar Rumunii oraz srebrne i brązowe krążki Mistrzostw Brazylii. Jako juniorka i kadetka występowała w reprezentacji Brazylii.

Po rozwiązaniu kontraktu z Grupą Azoty Chemikiem Police Samara, która z powodu sytuacji na świecie utknęła w Polsce, skorzystała z naszej oraz naszych brazylijskich zawodniczek gościnności i została w Radomiu. Miała plan, żeby wrócić do Włoch i tam szukać klubu, ale została u nas i dołączyła do zespołu na treningi. Zrobiła bardzo dobre wrażenie i jej forma wskazywała na to, że może przydać się w drużynie. Przed nami coraz więcej spotkań, ważnych spotkań – Puchar Polski, zbliża się faza play-off, więc każda zawodniczka grająca na tym poziomie może nam się przydać. Uprzedzając pytania o stan zdrowia zawodniczki, dodam tylko, że jesteśmy wszystkiego świadomi i gdyby cokolwiek się wydarzyło mamy w kontrakcie odpowiednie, zabezpieczające nas, zapisy. Na dzień dzisiejszy Samara na treningach prezentuje się bardzo dobrze i nie widać po niej żadnych problemów zdrowotnych”. – mówi dyrektor klubu Łukasz Kruk.

źródło/foto. radomka.com