Doświadczony przyjmujący Wojciech Żaliński po latach spędzonych w Cerrad Czarnych Radom postanowił zmienić barwy klubowe. Jeden z najlepszych zawodników tej drużyny rozstaje się z klubem.

Klub z Radomia oficjalnie poinformował, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników wśród podopiecznych Roberta Prygla postanowił zmienić otoczenie i w kolejnym sezonie nie wystąpi już w barwach drużyny. Zawodnik w trakcie swojego pobytu w Radomiu w 155 występach zdobył 2015 punktów. Były już przyjmujący Czarnych osiemnastokrotnie zdobył nagrodę MVP. Również podczas swojego pobytu w Radomiu otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, w której zanotował dwa występy.

– Wszyscy razem tworzyliśmy zgraną ekipę, ale przyszedł czas żeby zmienić otoczenie. Tak po prostu, bez kłótni, bez żalu za to z ogromem miłych wspomnień. To co gorsze, szybko już uciekło w zapomnienie. To była niesamowita przyjemność stanowić część drużyny, wielki honor identyfikować się z klubem nie tylko na hali. Nigdy tego nie zapomnę i dziś mogę powiedzieć – (może zabrzmi trochę górnolotnie) jeszcze Tu wrócę. Kiedyś, kiedy odchodziłem z Gdańska a przychodziłem do Radomia powiedziałem w wywiadzie że zawsze chciałbym żegnać się z klubem ze łzami w oczach a nie z kopniakiem w dupę. Tym razem naprawdę mi się udało. – powiedział Wojciech Żaliński.

źródło: Cerrad Czarni Radom, fot.: Artur Stachniak