Zarząd klubu poinformował o podpisaniu kontraktu z Wojciechem Żalińskim. Doświadczony przyjmujący przez najbliższe dwa sezony będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn.

31-letni siatkarz swoją przygodę z siatkówką rozpoczął  w STS-ie Skarżysko-Kamienna, z którego przeniósł się do Jadaru Radom i w 2007 roku zdobył z drużyną srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. Większość kariery spędził w Radomiu, broniąc barw Jadaru i Cerrad Czarnych. Grał również dwa sezony w AZS Politechnice Warszawskiej (2010-2012) i w Treflu Gdańsk (2012-2014). W PlusLidze rozegrał dotychczas 327 spotkań, w których zdobył aż 3412 punktów (2747 atakiem, 391 blokiem i 274 zagrywką).

Wielokrotnie reprezentował też reprezentację Polski juniorów, a podczas letniej Uniwersjady w Kazaniu w 2013 roku, był jednym z czołowych zawodników kadry seniorów. Biało-czerwoni podczas tego turnieju wywalczyli srebrny krążek.

– W lutym otrzymałem telefon od Prezesa Tomasza Jankowskiego – mówi Wojciech Żaliński. – Na początku nie byłem zdecydowany, gdyż miałem inne plany, lecz Prezes był bardzo zdeterminowany i nalegał, abym wybrał Indykpol AZS Olsztyn. Prezes Jankowski dał mi się poczuć potrzebny tej drużynie. Po niedługim czasie doszliśmy więc do porozumienia.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2019/2020:

Rozgrywający: Paweł Woicki, Tomasz Kowalski

Przyjmujący: Robbert Andringa, Mateusz Mika, Wojciech Żaliński, Dawid Sokołowski

Środkowi: Paweł Pietraszko, Taylor Averill, Mateusz Poręba,

Atakujący: Jan Hadrava, Remigiusz Kapica

Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

źródło: Indykpol AZS Olsztyn/fot: Artur Stachniak