Wojciech Włodarczyk przenosi się na Półwysep Apeniński. Nowym zespołem 27-latka będzie występująca we włoskiej ekstraklasie BCC Castellana Grotte.

Wojciech Włodarczyk poprzedni sezon spędził w ONICO Warszawa. Wcześniej występował m.in. w Indykpolu AZS Olsztyn, Cuprum Lubin czy austriackim SK Posojilnica Aich/Dob. Największe sukcesy święcił jednak z PGE Skrą Bełchatów, w barwach której został mistrzem Polski i wywalczył brązowy medal PlusLigi. Dziś przyjmujący został oficjalnie zaprezentowany jako nowy siatkarz włoskiej BCC Castellany Grotte.

– Jestem bardzo zadowolony, że dołączam do zespołu z Castellany Grotte, bo zawsze chciałem spróbować swoich sił w Serie A. Gra w tej drużynie z pewnością będzie świetnym doświadczeniem. Mam nadzieję, że będziemy walczyć o wyższe cele. Nie mogę się już doczekać nowego sezonu – mówi Włodarczyk.

Nowy klub 27-latka w ubiegłym sezonie był beniaminkiem Serie A. Na parkietach włoskiej ekstraklasy nie poradził sobie najlepiej i uplasował się na ostatniej pozycji. Utrzymanie w lidze miał jednak zapewnione, gdyż w zakończonych niedawno rozgrywkach nie obowiązywał system spadków.

Włodarczyk we włoskim zespole będzie miał okazję grać u boku Marco Falaschiego, który ostatnie cztery lata spędził w PlusLidze. – Cieszę się, że będę w drużynie razem z Marco, ponieważ dużo łatwiej będzie mi się zadomowić w nowym miejscu przy kimś, kto zna ligę, miasto i ludzi – przyznaje były siatkarz m.in. PGE Skry Bełchatów.

Przez ostatni rok barw BCC Castellany Grotte bronił inny polski przyjmujący, Miłosz Hebda.

źródło: newmatervolley.it