Skład drużyny Cerradu Czarnych Radom na sezon 2019/20 został skompletowany. Jako ostatni do zespołu z Mazowsza dołącza 29-letni przyjmujący, Wojciech Włodarczyk.

Wychowanek MKSu Andrychów po rocznym pobycie we włoskiej Serie A wraca na PlusLigowe parkiety. Miniony sezon spędził w klubie Volley Castellana Grotte, w którym był podstawowym zawodnikiem.

Wojciech Włodarczyk w swojej karierze bronił barw licznych polskich klubów m.in. BBTSu Bielsko-Biała, AZSu Politechniki Warszawskiej, Indykpolu AZSu Olsztyn, Cuprum Lubin, PGE Skry Bełchatów i ONICO Warszawa.  W 2012 roku po raz pierwszy spróbował swoich sił w zagranicznej lidze. Wraz z austriackim zespołem SK Posojilnica Aich/Dob wywalczył historyczne mistrzostwo kraju oraz srebrny medal Ligi Środkowoeuropejskiej MEVZA. Po powrocie do Polski spędził dwa sezony w drużynie PGE Skry Bełchatów, z którą stanął na pierwszym i trzecim stopniu podium mistrzostw Polski.

Nowy zawodnik Wojskowych ma za sobą również występy w reprezentacji Polski, w której zadebiutował w 2013 roku. Choć zagrał jedynie osiem spotkań w Biało-Czerwonych barwach, zdobył dwa złote krążki na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w 2013 i 2015 roku. Przyjmujący znalazł się również w kadrze na Uniwersjadę w Kazaniu, z którą zajął drugie miejsce akademickich rozgrywek.

Skład drużyny Cerradu Czarnych Radom na sezon 2019/20:

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Dejan Vincić
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Damian Boruch, Alen Pajenk
Przyjmujący: Wojciech Włodarczyk, Thanasis Protopsaltis, Alen Sket, Bartosz Firszt
Atakujący: Michał Filip, Karol Butryn
Libero: Michał Ruciak, Mateusz Masłowski

źródło: wksczarni.pl/fot: Kinga Grzonkowska