Kontrakt z bydgoskim klubem przedłużył kapitan – Wojciech Jurkiewicz. Będzie to dziewiąty sezon tego zawodnika spędzony w Bydgoszczy.

Po rozczarowującym minionym sezonie, który Łuczniczka zakończyła na 15. miejscu w klubie nadszedł czas na wyciągnięcie wniosków i budowę nowego składu. Pewne jest, że w kolejnym sezonie nadal w barwach bydgoskiego klubu grać będzie kapitan – Wojciech Jurkiewicz. Dla środkowego będzie to już dziewiąty sezon w Bydgoszczy.

Źle oceniam miniony sezon. Na słaby wynik wpłynęło kilka elementów. Nie umiem jednak jednoznacznie wskazać dlaczego, był on aż tak słaby. Uparcie powtarzam, że nasz skład personalnie porównywalny był do m.in. do  Lubina. Niemniej skończył się on porażką – powiedział prezes klubu, Piotr Sieńko. – Na pewno nie pomogły nam kontuzje, zaczynając od Wojtka Ferensa, na którym miała być budowana siła ofensywna. W trakcie sezonu pojawiły się kontuzje kolejnych zawodników, m.in Milana Katicia, Marcela Gromadowskiego. Od innych negatywnych ocen się powstrzymam. Szukając pozytywów, przy tak licznej i wyrównanej lidze utrzymaliśmy się. Chcę też podkreślić, że wiele meczów przegraliśmy w tie-breaku, kilkakrotnie nie wykorzystując swojego prowadzenia 2:1. Gdybyśmy je wygrali, nasza pozycja byłaby inna. Właśnie w tym upatruje nadziei na nowy sezon. Drugi pozytywny obszar, to systematycznie wzrastająca ilość wychowanków, nawiązując do czasów trenera Waldemara Wspaniałego. Z drugiej strony taka sytuacja jest istotna, bo buduje więź mieszkańców Bydgoszczy z zespołem i propaguje siatkówkę wśród dzieci i młodzieży – dodał prezes.

Wojciech Jurkiewicz do bydgoskiej drużyny dołączył w sezonie 2009/10, grając nieprzerwanie do teraz. Rok później został jej kapitanem, którym pozostał przez kolejne lata. W minionym sezonie zawodnik zagrał w 52 setach, zdobywając w nich 66 punktów.

Wojtek przyszedł do nas jako człowiek z zewnątrz, natomiast po wielu latach tutaj, w sercach kibiców jest naszym człowiekiem z Bydgoszczy. Jego doświadczenie, osobowość, umiejętności i charyzma będą wpływały z korzyścią dla innych – dodał prezes.

Równocześnie klub z Bydgoszczy informuje, że obowiązujące kontrakty na kolejny sezon posiadają: Mateusz Sacharewicz, Piotr Sieńko, Kacper Bobrowski, Jakub Rohnka oraz Patryk Szczurek. Cały czas trwa budowanie składu na kolejny sezon.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl