Wojciech Grzyb zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem z Gdańska. Doświadczony środkowy podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny.

Wojciech Grzyb karierę rozpoczął w swoim rodzinnym mieście – Olsztynie. W 2009 roku przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów. Zawodnik z Gdańskiem związany jest od sezonu 2014/2015. Już od samego początku reprezentowania żółto-czarnych barw trener Andrea Anastasi uważał środkowego za podstawowego gracza. Siatkarz wywalczył od tej pory z zespołem wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski.  W sumie rozegrał 84 spotkania w PlusLidze i zdobył 511 punktów. LOTOS Trefl Gdańsk reprezentował Polskę także w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Do innych sukcesów Wojciecha Grzyba należą m.in. wicemistrzostwo świata czy jedenaście medali mistrzostw kraju.

To bardzo ważny gracz, zarówno na boisku, jak i w szatni. Mimo 36 lat Wojtek wciąż potrafi grać na najwyższym poziomie i być filarem zespołu w bloku, ataku i zagrywce. W letniej przerwie nasz skład zostanie nieco przebudowany, ale cieszę się, że właśnie Grzyb zostanie w drużynie, gdyż jego doświadczenie może być kluczowe w procesie scalania zespołu i aklimatyzacji nowych siatkarzy – komentował Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

Gdańsk to piękne miasto, w którym siatkówka znakomicie się rozwija. Ostatni sezon wprawdzie nie był idealny, ale projekt drużyny na nowy sezon jest bardzo ciekawy i jestem przekonany, że w kolejnych rozgrywkach dostarczymy kibicom wielu emocji. Zżyłem się z fanami, z klubem, bardzo dobrze nam się tu mieszka i kto wie – być może Gdańsk będzie naszym miejscem również po zakończeniu mojej kariery – podsumował Wojciech Grzyb.

źródło: lotostrefl.pl