Przyjmujący Wojciech Ferens, który do drużyny Trefla Gdańsk dołączył na początku 2017 roku, w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował żółto-czarnych barw. Kontrakt zawodnika nie został przedłużony. 

Wojciech Ferens swoją siatkarską karierę rozpoczynał w rodzinnym Radomiu, najpierw reprezentując barwy Jadaru, a później Czarnych. W 2010 roku przeniósł się do Indykpolu AZS-u Olsztyn, gdzie zadebiutował w PlusLidze i rozegrał trzy kolejne sezony. Następnie występował w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i BBTS-ie Bielsko-Biała, a w 2015 roku dołączył do zespołu Łuczniczki Bydgoszcz. Wówczas jednak rozwój jego kariery zahamowała kontuzja, której doznał na początku sezonu 2015/2016. W wyjazdowym spotkaniu Łuczniczki w Olsztynie zerwał więzadła krzyżowe. Do Trefla Gdańsk dołączył niemal półtora roku później – w styczniu 2017 roku – by najpierw dokończyć rehabilitację, a następnie wrócić na parkiet. Jego przerwa w grze trwała dokładnie 508 dni, a na boisko pierwszy raz po kontuzji wszedł w marcu 2017 roku, w wyjazdowym meczu gdańszczan z AZS-em Częstochowa. W sezonie 2017/2018 już w pełni mógł pomagać drużynie, wystąpił w łącznie 24 meczach, w których zdobył 99 punktów.

Bardzo dziękujemy Wojtkowi za miniony sezon, za jego zaangażowanie oraz waleczną postawę, a także oczywiście brązowy medal rozgrywek i Puchar Polski. Cieszę się, że mogliśmy mu pomóc w powrocie do zdrowia, do pełni sił, ale to też zasługa jego silnego charakteru, pozytywnej energii i mentalności. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na koncie Wojtka – powiedział prezes klubu, Dariusz Gadomski.

sport.trefl.com