E.Leclerc Radomka Radom rozpoczęła dziś prezentację składu, jaki będziemy mogli oglądać w przyszłym sezonie. Na początek zaprezentowali pierwszego trenera. Został nim Włoski szkoleniowiec Riccardo Marchesi. Zastąpi na ławce trenerskiej Adama Grabowskiego, który dołączył do drużyny w trakcie minionego sezonu. Nowy trener związał się z Radomką dwuletnim kontraktem.

Nowy trener Radomki, swoją karierę rozpoczął od prowadzenia drużyn młodzieżowych. Pełnił również funkcję statystyka kadry juniorek oraz seniorek. Pracował m.in. pod kierunkiem Marcello Abbondanzy.

W jego dorobku znajdują się 3 Mistrzostwa Włoch, dwa złote medale Mistrzostw Europy oraz Puchar CEV. Ostatnie lata spędził we Francji, gdzie zdobył Puchar i Superpuchar.

Cieszymy się, że tak utytułowany ekspert w dziedzinie siatkówki przyjedzie to Radomia i dołączy do naszej drużyny. Może nie wszyscy pamiętają, ale Riccardo był już w Polsce, w Radomiu, na I Międzynarodowym Turnieju Rodziny Radomki. Już wtedy po kilku minutach rozmowy dało się wyczuć między nami podobne spojrzenie na tę dyscyplinę sportu. Teraz pozostaje tylko czekać, na rozpoczęcie przygotowań do sezonu 2020/2021 – mówi Łukasz Kruk, Dyrektor Klubu.

źródło: E.Leclerc Radomka Radom, fot. Artur Stachniak