GKS Katowice ma nowego atakującego. Do zespołu Dariusza Daszkiewicza dołączy 26-letni Wiktor Musiał.

Wiktor Musiał urodził się 30 marca 1993 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Przygodę z siatkówką rozpoczął dość późno, bo dopiero w pierwszej klasie liceum. Następnie wyjechał na studia do Międzyrzeca Podlaskiego i występował w tamtejszym KS-ie MOSIR. Po powrocie do rodzinnego miasta został siatkarzem miejscowej Lechii, w barwach której w sezonie 2016/2017 awansował na zaplecze PlusLigi. Rok później z tą samą drużyną walczył już o mistrzostwo I ligi, ale w finałowej rywalizacji minimalnie lepszy okazał się AZS Częstochowa.

Zakończony niedawno sezon był bardzo udany dla 26-latka. Z dorobkiem 661 “oczek” został bowiem najlepiej punktującym całych rozgrywek I ligi, wygrywając również ranking najlepszych atakujących (574 punkty w tym elemencie). Świetna postawa Musiała zaowocowała transferem do klubu z Katowic, gdzie spędzi kolejny rok.

– To dla mnie świetna szansa, by pokazać się na plusligowych parkietach. Widzę w tym klubie duży potencjał. Dam z siebie wszystko, żeby zostać pierwszym atakującym oraz by GieKSa była jak najwyżej w tabeli – zapowiada 26-latek w premierowym wywiadzie dla klubowego portalu GKS-u.

Nowego gracza chwali dyrektor siatkarskiej sekcji GieKSy, Dariusz Łyczko. – Wiktor to najlepszy zawodnik I ligi. Jestem przekonany, że nie tylko bardzo dobrze wpisze się w nasz zespół, ale przede wszystkim pokaże się z jak najlepszej strony w rozgrywkach PlusLigi. To siatkarz o wielkim potencjale, który nadal chce się rozwijać – mówi.

Wiktor Musiał jest po Janie Firleju drugim wzmocnieniem katowickiego zespołu w tym oknie transferowym. Zespół w przyszłym sezonie poprowadzi Dariusz Daszkiewicz.

źródło, fot: siatkowka.gkskatowice.eu