Do Stoczni Szczecin dołącza kolejna gwiazda polskiej siatkówki. Tym razem jest to wielokrotny reprezentant Polski Łukasz Żygadło. Zawodnik jest kolejnym wzmocnieniem, o którym klub poinformował w ciągu ostatnich dni.

Dla Łukasza Żygadły będzie to powrót do naszej ligi po okresie gry za granicą. Zawodnik na pozycji rozgrywającego o grę w podstawowym składzie rywalizował będzie z  Lukasem Tichackiem, który już wcześniej dołączył do szczecińskiego teamu.

Nowy rozgrywający Stoczni Szczecin aż 247 razy wystąpił w biało-czerwonych barwach. W swoim dorobku posiada choćby złoty i brązowy medal Ligi Światowej, wicemistrzostwo świata, srebro w Pucharze Świata.

W rozgrywkach ligowych również ma się czym pochwalić. Zdobywał medale Mistrzostw Polski, Grecji, Włoch, Turcji oraz Iranu, a także Puchar polski i Włoch. Występował w czołowych klubach na świecie, jak choćby Zenit Kazań. Triumfował również w Lidze Mistrzów i Klubowych Mistrzostwach Świata.

Polskie kluby przez wiele lat próbowały namówić Łukasza do powrotu i gry w PlusLidze, ale w ostatnich latach nic z tych starań nie wychodziło. Tym bardziej możemy cieszyć się z tego, że to właśnie nam udało się przekonać go do takiego ruchu – mówi Michał Gogol, trener Stoczni Szczecin. – Liga w nadchodzącym sezonie zapowiada się bardzo ciekawie, ale też i wymagająco. Jestem przekonany, że wniesie w nasze szeregi dużo spokoju, wiedzy oraz doświadczenia i z pewnością jest to rozgrywający, z którym można grać o wysokie cele. – dodaje.

źródło: Stocznia Szczecin

Viralstat - Track, measure, analyze and compare social videos and profiles to fit your needs.