W sezonie 2018/2019 GKS Katowice zajął ósme miejsce w tabeli PlusLigi. Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na podsumowania oraz budowę składu na kolejny, czwarty już rok występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jakie zmiany dotkną GieKSę?

Wraz z końcem rozgrywek zapadły pierwsze personale decyzje odnośnie katowickiego zespołu. Kontrakty z klubem przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. Pozostałych 12 zawodników żegna się z klubem. Z GKS-u odchodzą: Marcin Komenda, Bartłomiej Krulicki, Wojciech Sobala, Dawid Woch, Karol Butryn, Bartosz Krzysiek, Bartosz Mariański, Dawid Ogórek, Rafał Sobański, Dominik Depowski, Tomas Rousseaux oraz Gonzalo Quiroga.

Zmianie ulegnie również sztab szkoleniowy. Z klubem żegnają się bowiem trener Piotr Gruszka oraz Andrzej Zahorski, Adrian Brudnicki i Grzegorz Krystkiewicz.

Nowym trenerem GieKSy został Dariusz Daszkiewicz. – Kontynuujemy to, co rozpoczęliśmy trzy lata temu, a więc stawiamy na polską myśl szkoleniową. Budujemy drużynę niemal od podstaw, w związku z tym postanowiliśmy dać szansę trenerowi Daszkiewiczowi, który po sezonie nieobecności w PlusLidze jest spragniony emocji na najwyższym szczeblu i może wiele wnieść do zespołu. Chcemy, aby drużyna reprezentująca barwy GKS-u Katowice była jak najlepsza i jestem przekonany, że dzięki trenerowi Dariuszowi Daszkiewiczowi taka będzie. Współpraca już układa się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Umowa obowiązuje na rok, ale z chęcią ją przedłużymy, jeśli wszystko będzie przebiegać po naszej myśli – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Rolę drugiego trenera nadal będzie pełnił Grzegorz Słaby. Statystykiem zespołu został Damian Musiak, a fizjoterapeutą Grzegorz Rzetecki. Wkrótce zaprezentowane zostanie również nazwisko trenera przygotowania fizycznego.

siatkowka.gkskatowice.eu