Dobre występy środkowej Weroniki Centki nie umknęły uwadze działaczy Grot Budowlanych Łódź. Zawodniczka przenosi się z Kalisza do Łodzi i w kolejnych meczach wzmocni szeregi podopiecznych Błażeja Krzyształowicza.

Urodzona w 2000 roku zawodniczka jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku. W swoim dorobku ma występy w biało-czerwonych barwach. Występowała kadrze Polski U-18, U-19 oraz U-20. Wraz z naszą juniorską reprezentacją zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy, a także piąte miejsce Mistrzostw Świata u-20. Nowa środkowa Budowlanych bez skrępowania radzi sobie również w TAURON Lidze. Od początku sezonu już trzykrotnie została nagrodzona statuetką MVP.

Otrzymałam propozycję od prezesa Marcina Chudzika by przejść do seniorskiego zespołu Grot Budowlanych Łódź. Początkowo musiałam to przemyśleć. Ostatecznie przystałam na tę propozycję. Pochodzę z Bełchatowa, ale Łódź jest równie bliska mojemu sercu i traktuje ją tak, jak miasto rodzinne. Występowałam w niebiesko-biało-czerwonych barwach, w kategorii juniorek, wraz z Budowlanymi wywalczyłyśmy 6. miejsce na Mistrzostwach Polski w 2018 roku, w Dębicy, a w 2019 7. miejsce w Kętrzynie. Chciałabym teraz powalczyć z seniorskim zespołem o jak najlepszy wynik. Dziękuję Energa MKS Kalisz za wspólne dwa sezony i możliwość dalszego rozwoju – powiedziała Weronika Centka.

Weronika to młoda, perspektywiczna środkowa, która ma już za sobą pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Zależało nam żeby dołączyła do naszego zespołu jako kolejna zawodniczka pokolenia „młodej Polski”. Chciałem podziękować Prezesowi Energa MKS Kalisz, Błażejowi Wojtyle za wyrażenie zgody na przejście do Grot Budowlanych Łódź – wyjaśnia Marcin Chudzik.

źródło: Grot Budowlani Łódź, fot. Krawczyk.photo